آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20801
تاریخ انتشار : 6 دی 1391 11:5
تعداد بازدید : 487

امضاي قرارداد عامليت صندوق توسعه ملي و بانک پارسيان

نخستين قرارداد عامليت في مابين صندوق توسعه ملي و بانک پارسيان، روز دوشنبه چهار دي ماه با حضور مديرعامل و عضو هيات مديره و معاون مالي بانک پارسيان منعقد شد.

روابط عمومي صندوق توسعه ملي- مقرر شد جذب يک ميليارد دلار از منابع ارزي صندوق توسعه ملي با اولويت‌هاي مشخص توسط بانک پارسيان صورت گيرد.
محمدرضا نظري، عضو هيات عامل و معاون قراردادهاي عامليت و اعتبارات صندوق توسعه ملي در نشست انعقاد اين قرارداد گفت: صندوق توسعه ملي به استناد قانون موظف است توان کارشناسي بانک‌هايي که مي‌خواهند به عنوان بانک عامل ايفاي نقش کنند را رصد کند.
وي گفت: با انعقاد اين قرارداد حجم قراردادهاي صندوق توسعه ملي با بانک‌ها به 40 ميليارد و 380 ميليون دلار رسيد.
نظري با اشاره به سوابق بانک پارسيان به عنوان يکي از بانک‌هاي موفق درحوزه پول و سرمايه افزود: با توجه به اطلاعاتي که از شبکه بانکي گرفته شده، بانک پارسيان در بسياري از شاخص‌ها اعم از سرمايه پايه، کفايت سرمايه و ... موقعيت مناسبي دارد.
نظري با يادآوري اينکه انعقاد قرارداد با بانک پارسيان، تعداد قراردادهاي عامليت منعقد شده بين صندوق توسعه ملي و بانک‌ها را به 40 مي‌رساند؛ گفت: اين قرارداد عامليت به مبلغ يک ميليارد دلار با اولويت پرداخت براي پالايشگاه‌ها و توليد فرآورده‌هاي نفت، بنزين و گازوييل منعقد مي‌شود و اميدواريم بانک پارسيان با توجه به توان و ظرفيت بالايي که دارد بتواند در سريع‌ترين زمان ممکن اين منابع را جذب کند.
معاون قراردادهاي عامليت و اعتبارات صندوق توسعه ملي يادآور شد: با انعقاد اين قرارداد حجم قراردادهاي منعقده صندوق توسعه ملي با 15 بانک بزرگ کشور به بيش از 40 ميليارد و 380 ميليون دلار رسيد که هفت ميليارد و 150 ميليون دلار از اين ميزان به صورت ريال است. در صورتي که معادل دلاري را به ريال تبديل کنيم حدود 140 هزار ميليارد ريال از منابع صندوق به صورت ريال به استناد بند 16 قانون بودجه سال 90 و بندهاي 1-5 و 4-5 قانون بودجه سال 91 کل کشور در اختيار بخش صنعت، معدن، کشاورزي و آب کشور قرار داده شده است.
شايسته مديرعامل بانک پارسيان نيز در اين مراسم با اشاره به گذشت يک دهه از فعاليت بانک پارسيان، اين بانک را بزرگ‌ترين بانک خصوصي کشور و پنجمين بانک کشور از نظر سهم بازار بانکي معرفي کرد و افزود: بانک پارسيان بيش از دو سال است که در بخش نفت و انرژي فعاليت دارد و قرارداد عامليتي که در اين نشست به امضا رسيد به زودي عملياتي خواهد شد و در حال حاضر چهار طرح آماده ارايه به صندوق توسعه ملي در دست داريم.مديرعامل بانک پارسيان گفت: حرکتي که از سوي صندوق توسعه ملي براي رشد و توسعه فعاليت‌هاي صنعتي و توليدي کشور شکل گرفته است حرکت مثبتي است و در شرايط فعلي کشور صندوق توسعه ملي و سيستم بانکي مي‌توانند کمک کنند که بخش زيادي از مضيقه‌ها و تحريم‌ها غيرفعال شده و امر توسعه کشور سرعت و رونق بيشتري يابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :