آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208198
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1396 10:17
تعداد بازدید : 546

معاون وزیر صنعت

برای مدیریت واردات باید تعرفه ها را مناسب سازی کنیم

معاون وزیر صنعت گفت: در بحث مدیریت واردات باید تعرفه ها را مناسب سازی کنیم.

ایسنا - شهریار طاهرپور گفت: بانک های عامل در سال ۹۵ در بحث تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی مبالغ شایان توجهی را پرداخت کردند. 
وی با بیان اینکه تولید و صنعت مولفه های قدرت در کشور هستند، گفت: با تورم ۴۰ درصدی و با سود بانکی بالای ۱۵ درصد نمی توان تولید خوبی داشت.
طاهرپور اظهار کرد: لازمه جذب سرمایه گذاران خارجی ایجاد امنیت در کشور است و دیگر امروز نمی توان با کشورهای دنیا مشاجره کرد بلکه باید با تعامل صحیح و راهبردی زمینه رونق اقتصادی و صادرات را فراهم کرد.
طاهرپور با بیان اینکه در دولت یازدهم، افزون بر ۸۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفت، افزود: برجام برای کشور، امنیت سرمایه گذاران خارجی را به همراه داشت. وی با بیان اینکه بعد از توافق برجام بسیاری از مشکلات ایران در حوزه تحریم ها رفع و کمبودهای مواد اولیه در بخش صنعت تا حدودی مرتفع شد، ادامه داد: طی دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت اقدامات بزرگ و مهمی انجام شده است.معاون وزیر صنعت گفت: در بودجه سال ۹۶، افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از صادرکنندگان حمایت مالی درنظر گرفته شده که البته اندک است و باید حمایت های بیشتری صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :