آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208216
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1396 10:51
تعداد بازدید : 924

نامه ای به رییس دولت دوازدهم

آقای رییس دولت دوازدهم سلام

شبنم کـهـن چی
@Shkohanchi
پیروزی در رقابت های انتخاباتی مبارک تان باشد. شما و حامیان تان در دوازدهمین دور از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری از رسانه های اجتماعی خوب بهره بردید؛ تلگرام، توییتر، اینستاگرام. خوشحالم که نیازی نیست بر اهمیت و میزان تاثیرگذاری رسانه های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی امروز برای تان بنویسم؛ از بعد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و دیگر ابعاد آن. بی شک شما با پشت سر گذاشتن 19 روز رقابت سخت و فشرده که برنامه ریزی چند ماهه پشت آن بود، حالا کاملا به نقش این رسانه ها در زندگی امروز واقفید. شاید بارها مورد انتقاد قرار گرفته باشید که با چه تفکری از شبکه های اجتماعی که فیلتر است استفاده می کنید؟ 
امروز، شما برنده میدان شدید. گمان نکنید سختی را پشت سر گذاشتید. سخت تا اینجا، کار مردم برای انتخاب درست بوده. سختی کار شما تازه آغاز شده است. من، نماینده کاربران نیستم تا از قول آنها برای تان بنویسم. من، یک روزنامه نگارم و روزنامه نگار پلی بین مردم و دولتمردان است. از محدودیت ها گلایه نمی کنم چون وظیفه یک روزنامه نگار، تلاش برای از بین بردن محدودیت هاست و نه گلایه از وجود محدودیت ها. به این دلیل است که روز پیروزی، برای شما این نامه را نوشتم؛ به عنوان پلی بین شما و کاربران رسانه های اجتماعی.
فارغ از تناقض های موجود میان تصمیمات و تفکرات و عملکرد بیشتر دولتمردان، شما هم در کنار دیگران از رسانه های اجتماعی بهره بردید تا جمعیت طرفداران تان را بزرگ تر کنید، کمک گرفتید تا صدای تان را بلند کنید، استفاده کردید تا پیروز شوید. حالا که برای آغاز کار دولت خود آماده می شوید انتظار می رود:
-رسانه های اجتماعی چه در دولت شما فیلتر شده باشد و چه نشده باشد، شما حالا رییس دولت هستید و باید تفکر و عملکردتان با هم تطابق داشته باشد. تناقض میان تصمیمات و عملکرد دولت را در حوزه رسانه های اجتماعی از میان بردارید. حضور در رسانه های اجتماعی و بهره بردن از آن تنها حق شما نیست.
-از حوزه رسانه های اجتماعی مقررات زدایی کنید و به جای تعریف قوانین جدید، تجمیع قوانین کنید. نمونه بارز وضع مقررات بی حاصل، قانون ثبت کانال های تلگرامی و اعطای مجوز به آنهاست.
-به جد پیگیر اجرا و توسعه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شوید.
-به جای ایجاد محدودیت و قطع دسترسی که تجربه نشان داده در دنیای رسانه های اجتماعی، نه تنها کاری بی نتیجه بلکه کاری با نتیجه عکس آن چیزی که نیتش را دارید است، فرهنگ سازی در مورد استفاده درست از رسانه های اجتماعی را در اولویت قرار دهید.
-از آنجایی که کاربران به رسانه های اجتماعی که در داخل کشور راه اندازی شده اعتماد ندارند، به جای پوشیدن لباس برندهای خارجی و میزبان شدن، راهکاری برای جلب توجه و اعتماد کاربران پیدا کنید.
-ارایه خدمات دولتی از طریق رسانه های اجتماعی، می تواند ترافیک زیادی به سمت رسانه های اجتماعی داخلی سرازیر کند. آنچه تضمین کننده این مساله است، سطح کیفیت و تامین امنیت اطلاعات کاربران است.
آقای رییس جمهور، فراموش نکنید فعالیت در رسانه های اجتماعی، یعنی تعامل و پاسخگویی. انتخابات تمام شد اما کار شما در رسانه های اجتماعی تمام نشده. شما نه تنها باید حامیان خود در رقابت های انتخاباتی را نگه دارید بلکه باید حامیان جدید دیگری نیز به استناد سیاست ها، عملکرد و پاسخگویی تان به دست بیاورید. 
ایام به کام و موفق باشید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :