آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208237
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1396 16:51
تعداد بازدید : 632

به مناسبت دیروز که روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعات و سالروز تولد فناوران بود

از خودمان جا ماندیم

وارد سال دوازدهم فعالیت روزنامه شدیم؛ همین دیروز. و عجیب که در گرماگرم آماده شدن برای روز انتخابات ریاست جمهوری، تولد خودمان را هم فراموش کردیم. روز جهانی جامعه اطلاعات را هم فراموش کردیم.

جامعه اطلاعات و اختصاص روز هفدهم ماه مه به آن، به سال های دولت اصلاحات بر می گردد؛ در آن روزها کشور ما با قدرت و موثر در نخستین اجلاس جهانی جامعه اطلاعات در ژنو شرکت کرد، بعدها، در ماه های نخستین دولت دهم فاز دوم این اجلاس در تونس برگزار شد و حاصل این دو اجلاس سران، برنامه اقدام و میثاقی جهانی بود که آن را امضا کردیم اما در دو دولت نهم و دهم، گام چندان موثری در تحقق اهدافش برنداشتیم.
حالا یادمان رفت که از قبل برای این روز جهانی و تولد فناوران آماده شویم. اما امیدواریم فردا با رای خود و انتخاب دولت و وزیری که پایبند و متعهد به توسعه دسترسی و سایر اهداف اسناد جامعه اطلاعات است، هر روز جشن تولد فناوران و روز جامعه اطلاعات باشد. وگرنه با دولت و وزیر ارتباطاتی که اینترنت 128 کیلوبیتی را کافی بداند و فضای مجازی را تنگ بخواهد، بخش خصوصی را دشمن بپندارد و میثاق های جهانی را کاغذپاره بخواند، نه 17 ماه مه، که هر روزمان عزای فاوا خواهد
بود.
با هوشیاری رای بدهیم و به روزهای سخت بازنگردیم.
تولد فناوران مبارک باد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :