آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208238
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1396 16:52
تعداد بازدید : 1224

پیام وزیرارتباطات به مناسبت روز جهانی ارتباطات

27 اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات را گرامی داشته و از تلاش همه همکارانم در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور تشکر می کنم.

با تحقق توسعه زیرساخت ها، رشد 10 برابری پهنای باند داخل، رفع انحصار ارایه خدمات نسل 3 و بالاتر تلفن همراه و دفاع از دسترسی آزاد به اطلاعات، به مرحله ای رسیده ایم که همه مردم ایران در اقصی نقاط کشور به این فناوری و گردش اطلاعات دسترسی دارند.
امروز در 27 هزار روستای کشور اینترنت پرسرعت وجود دارد و روستاییان می توانند علاوه بر معرفی محصولات و بناهای تاریخی و گردشگری خود، از آموزش آنلاین نیز استفاده کنند و بدین ترتیب شکاف دیجیتالی شهر و روستا کاسته شده است.
کسب و کارهای جدید این حوزه در زمینه غذا، حمل و نقل، آموزش و ... منجر به افزایش رفاه و کاهش هزینه های عمومی جامعه شده است و همه این موارد را مدیون تلاش همکارانم در این دولت هستیم که با دقت نظر و کار دوچندان، توانستند توسعه زیرساخت های ارتباطی و فناوری را به حدی برسانند که امروز به راحتی بتوانیم با یکدیگر گفتگو کنیم و عقاید و نظرات خود را مطرح نماییم.
در حالی که در ابتدای دولت هیچ یک از این خدمات به این گستردگی وجود نداشت.
امروز در حالی روز جهانی ارتباطات را برگزار می کنیم که نقش شبکه های اجتماعی در فرآیند انتخابات به خوبی نشان دهنده فرصت محور بودن این فناوری است. کاهش مصرف کاغذ، سرعت اطلاع رسانی، ایجاد شفافیت و جلوگیری از انحصار رسانه ای، همه و همه باعث شده است تا این فناوری به بهترین راه برای افزایش آگاهی مردم در انتخاب اصلح منجر شود.
اگرچه برخی هنوز هم فضای مجازی را صرفا تهدید می دانند اما با اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید دیگر کسی نمی تواند این فناوری را از مردم بگیرد و توسعه آن را مختل کند.
ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان محرک توسعه همه بخش های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش بی بدیلی در پیشرفت کشور به عهده دارد و به تنهایی توانسته در سال گذشته یکصد هزار شغل جدید ایجاد کند.
با نامگذاری سال جاری به عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال»، برنامه های اجرایی به منظور ایجاد و توسعه اشتغال پایدار از طریق «توسعه محتوای بومی و کاربردهای الکترونیکی»، «ارایه خدمات الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات»، «توسعه دسترسی پرسرعت نسل های جدید تلفن همراه و فناوری های نوری» و «حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان بخشICT»  به عنوان اولویت های اصلی برنامه سال 1396 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیردولتی تهیه شده است.
قطعا رشد چندین برابری شاخص های این فناوری در دولت تدبیر و امید، با همان سرعت ادامه خواهد یافت و امیدوارم بتوانیم خدمات این حوزه را با سرعت بیشتر، کیفیت بهتر و هزینه کمتر برای مردم عزیز مهیا کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :