آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208240
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1396 16:55
تعداد بازدید : 982

برای توسعه، امنیت، عزت و آزادی ایران رای می دهیم

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران هم زمان با پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا فردا در سراسر کشورمان برگزار می شود.

فناوران - وزیر کشور درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: من تاریخ دقیقی اعلام نمی کنم اما در کوتاه ترین زمان و با رعایت صحت و دقت، نتیجه انتخابات را اعلام می کنیم. حتما در این دوره زودتر از دوره های قبلی نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می کنیم، این نتایج به صورت قطعی و نه تدریجی اعلام می شود.
وزیر کشور درباره شایعات فضای مجازی خاطرنشان کرد: نباید مردم به شایعات و گمانه زنی ها توجه کنند. بیش از 90 درصد نظرسنجی ها کاملاً ساختگی است. بعضی شایعات هم از الان پخش می شود که در برانگیختگی هیجانات مردم می تواند موثر باشد. از همه نامزدها و هوادارانشان می خواهیم که از فردا هیچ نوع فعالیت تبلیغی نداشته باشند و به قانون احترام بگذارند.
وی ادامه داد: از اعلام هر نوع عدد و رقم  که گمانه زنی است و موجب تهییج افکار عمومی می شود جلوگیری شود. ما نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تدریجی اعلام نمی کنیم. هر نوع اعلام نتایج در فضای مجازی و در قالب گمانه زنی انجام بگیرد خلاف است و با آن برخورد می شود.
وی در مورد تخلفات انتخاباتی نیز با بیان اینکه برخی دست اندرکاران امنیتی کشور نگران فضای مجازی بودند گفت: در فضای مجازی با موارد حاد تخلف که امنیت ملی یا اخلاق عمومی را دچار اشکال کند مواجه نبوده ایم. البته تخلفاتی هم انجام شده که تذکر داده ایم. در مجموع میزان تخلفات در این دوره به یک سوم رسیده است. ما تخلفات را روزانه به قوه قضاییه گزارش می دهیم.
وی درباره تأمین امنیت انتخابات نیز گفت: هیچ دغدغه ای برای روز انتخابات نداریم و پیش بینی هایی در مورد تأمین امنیت کشور انجام شده، البته ما همیشه با تهدیدات مواجه بوده ایم ولی با توجه به اشرافی که داریم دشمنان نتوانستند تاکنون اقدام موثری انجام دهند. اتفاق خوزستان هم ربطی به انتخابات نداشت و دو نفری که با حادثه خوزستان مرتبط بودند در مرز مهران دستگیر شدند.
روزنامه فناوران نیز به سهم خود از همه مردم ایران که دل نگران آینده این سرزمین هستند دعوت می کند در انتخابات روز جمعه شرکت کرده و با رای حداکثری خود، به توسعه و پیشرفت کشورمان رای دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :