آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208255
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1396 17:25
تعداد بازدید : 1087

هشدار پلیس فتا درباره فعال کردن اپل آیدی

رییس پلیس فتا تهران اعلام کرد که هیچ گاه به اطرافیان و افراد غیره اصلح برای ساخت کاربری گوشی های هوشمند خود اعتماد نکنید.


فناوران - سرهنگ کاکوان گفت: اخیرا پرونده ای به شکواییه خانمی تحت عنوان دسترسی غیرمجاز به داده ها به این پلیس واصل که در تحقیق از شاکی اعلام کرد که سال گذشته اقدام به خرید گوشی آیفون کرده لذا جهت فعال سازی apple ID گوشی خود را به آقایی که از آشنایان بوده تحویل داده که وی اقدام به فعال کردن apple ID گوشی همراهم کرد. در حالیکه با توجه به اینکه پسورد apple ID اینجانب در اختیار وی بوده از این طریق نامبرده به کلیه اطلاعات شخصی بنده دسترسی پیدا دارد.
وی افزود: در این خصوص طی بررسی های فنی صورت گرفته مشخص شد ایمیل به آدرس مشخص روی اپل آی دی شاکی ذخیره شده متعلق به ایمیل متهم است، در این خصوص با انجام اقدامات فنی و کارشناسانه متهم شناسایی و حسب دستور مقام قضایی به پلیس دلالت و طی تحقیقات به عمل آمده با توجه به ادله و مستندات موجود به جرم خود معترف و انگیزه خود را اخاذی از شاکی عنوان کرد لذا متهم به همراه پرونده به دادسرا ارسال شد.

سرهنگ کاکوان در این باره به شهروندان هشدار داد اپل آیدی رمز عبور شخصی است و دارنده این نوع دستگاه قبل از خرید باید روش فعال سازی آن را یاد بگیرد چراکه با دانستن نام کاربری و رمز عبور اپل آیدی شما، به تمام اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند.
رئیس پلیس فتا تهران گفت:  فعال سازی اپل آیدی بسیار راحت است و خریداران این نوع گوشی می توانند خود اقدام به فعال سازی آن کنند، تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.
سرهنگ کاکوان در پایان گفت: کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir مراجعه و در قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :