آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208259
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1396 17:51
تعداد بازدید : 837

یک میلیون سال بعد انسان چه شکلی خواهد بود

سایبورگ می شویم

انسان ها از بدو پیدایش تاکنون مدام در حال تکامل بوده اند، اما تا به حال به این فکر کرده اید که یک میلیون سال آینده انسان ها چطور تکامل پیدا می کنند؟

نسترن صائبی
دانشمندان پیش بینی کرده اند که یک میلیون سال آینده، انسان ها دیگر شباهتی به انسان های امروزی نخواهند داشت. آنها معتقدند که فناوری ها انسان را به شکل موجوداتی مصنوعی درخواهند آورد. البته به گفته دانشمندان، زندگی در یک میلیون سال آینده کار آسانی نخواهد بود زیرا انسان ها در دنیایی زندگی خواهند کرد که در تسلط فناوری ها است. 
پروفسور برایان گرین، فیزیکدان نظری دانشگاه کلمبیا در نیویورک، می گوید : زندگی ما در یک میلیون سال آینده بسیار متفاوت از زندگی امروزی ما خواهد بود. در آینده دور نیاز شدیدی به درک پارامترهای زندگی خواهیم داشت. بدن انسان در یک میلیون سال آینده با ماشین ها ادغام خواهد می شود و ما را به موجودی هیبریدی زیستی و مصنوعی تبدیل خواهد کرد. 
زندگی در یک میلیون سال آینده چگونه خواهد بود؟
این هفته ویدیوی جدیدی در حساب کاربری RealLifeLore یوتیوب منتشر شده که نشان می دهد که کره زمین در یک میلیون سال آینده چگونه خواهد بود. در ابتدای این کلیپ، دانشمندان توضیح می دهند که حدود 10 هزار سال آینده، تنوع ژنتیکی در میان انسان ها از جمله پوست و رنگ مو دیگر وابسته به منطقه جغرافیایی نخوهد بود. بلکه این تنوع در سرتاسر جهان پخش خواهد شد. علاوه بر این، در 20 هزار سال آینده، زبان همه انسان ها فقط یک زبان خواهد بود و همه مردم جهان با یک زبان مشترک با هم تعامل خواهند کرد. این بدان معناست که تمام زبان هایی که امروزه به آنها صحبت می کنیم، به زبان جدید تکامل خواهند یافت. دانشمندان همچنین پیش بینی می کند که تا 100 هزار سال آینده بالاخره انسان ها می توانند در سیاره مریخ هم سکونت کنند. به گفته آنها، 500 هزار سال آینده؛ کره زمین در خطر برخورد با یک شهاب سنگ با قطر یک کیلومتر خواهد بود؛ هر چند که انسان ها آن را قبل از برخورد با زمین منهدم خواهند کرد. 
و در نهایت، در یک میلیارد سال آینده، درخشندگی خورشید نسبت به امروز 10 برابر افزایش خواهد یافت و در نتیجه زمین به یک سیاره گذاخته با دمای متوسط 47 درجه تبدیل خواهد شد. 
دانشمندان می گویند انسان برای بهبود بخشیدن به شنوایی، بینایی، سلامت و موارد دیگر مجبور است که با ماشین ها ادغام شود و تبدیل به یک سایبورگ شود. در حال حاضر، سمعک هایی وجود دارد که به شما اجازه ضبط آهنگ می دهد، صدای چند بسامدی تولید می کند و دارای یک تلفن تعبیه شده داخلی است.
یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه اورگان در حال توسعه چشم های بیونیک است که امکان دیدن را برای افراد نابینا فراهم می کند، اما ممکن است از این تکنولوژی برای دیدن چیزهایی استفاده کنیم که در حال حاضر آنها را نامرئی در نظر می گیریم؛ برای مثال می توان به انرژی های متفاوتی از نور مانند اشعه مادون قرمز و اشعه ایکس اشاره کرد.
در نهایت روزی فراخواهد رسید که اندام های پروتزی تنها متعلق به افراد معلول نخواهد بود. هرچند، تنها ظاهر خارجی ما تغییر نخواهد کرد؛ ژن های ما در سطوح میکروسکوپی تکامل خواهد یافت تا به شانس بقای بشر را افزایش دهد.
برای مثال، نتایج حاصل از یک مطالعه در دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که کودکان آلوده به ویروس HIV در آفریقای جنوبی دارای زندگی سالمی هستند. مشخص شده است که بدن این کودکان دفاع درونی در برابر HIV ساخته است که مانع از پیشرفت ویروس به بیماری ایدز می شود. 
همچنین با در اختیار داشتن ابزارهای ویرایش ژن، مانند «کریسپر»، قادر به کنترل ژن ها و DNA خود خواهیم بود؛ بدین ترتیب بدن خودمان را در برابر بیماری ها ایمن می کنیم و حتی می توانیم عوارض پیری را معکوس کنیم. کریسپر بخشی از DNA پروکاریوت هستند که تناوب های کوتاه توالی های بنیادین دارند و قابل جست وجو، برش زدن و سرانجام استحاله DNA ویروس به روشی خاص هستند. 
یک راه دیگر نیز وجود دارد تا تکامل انسان را در یک مسیر کاملا متفاوت قرار دهیم: بعضی از انسان ها را به مریخ بفرستیم. 
تصویری که خوان انریکوز، دانشمند آینده گرا در کنفرانس TED (فناوری، سرگرمی و طراحی) نمایش داده، (تصویر یک) پیش بینی می کند که در آینده انسان ها مجبور به استفاده از ابزارهایی هستند تا بتوانند زندگی عادی در سیارات دیگر را تجربه کنند. 
سیاره مریخ 66 درصد کمتر از زمین نور خورشید دریافت می کند. این امر می تواند بدین معنا باشد که مردمک چشم انسان ها روی سیاره مریخ تکامل خواهد یافت و بزرگ تر خواهد شد، چراکه انسان مریخی برای دیدن نیاز دارد نور بیشتری را جذب کند. همچنین از آنجا که کشش گرانشی مریخ 38 درصد کشش گرانشی کره زمین است، افرادی که در مریخ به دنیا می آیند بلندتر از همه زمینی ها خواهند بود.
با این حال، حتی مهاجرت به مریخ هم نمی تواند مانع از ظهور بزرگ ترین تغییر در تکامل انسان در طی هزار سال آینده شود: جاودانگی.
به احتمال زیاد انسان برای رسیدن به جاودانگی نیاز خواهد داشت که ضمیر خود را روی یک ماشین دانلود کند. 
در حال حاضر، دانشمندان در ایتالیا و چین پیوند سر را روی حیوانات انجام می دهند تا مشخص شود که آیا می توان ضمیر را از یک بدن به بدن دیگر منتقل داد یا خیر. این دانشمندان ادعا می کنند که اقدام بعدی آنها پیوند سر روی انسان ها خواهد بود.
هر چیزی که در هزار سال آینده اتفاق بیفتد و چه با ماشین ها ادغام شویم یا چه تبدیل به ماشین شویم، یک چیز قطعی است: گونه انسان همواره در حال تغییر است و هرچه سریع تر تغییر کنیم و از زمین دورتر شویم، شانس بیشتری داریم که از منقرض شدن پیشی بگیریم.
منبع: دیلی میل


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :