آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208262
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1396 18:0
تعداد بازدید : 967

5 میلیون ایمیل

یک با ج افزار جدید که خود را با نام Jaff معرفی می کند در هر ساعت بیش از ۵ میلیون پست الکترونیکی می فرستد تا از این طریق کاربران را به دام بیندازد.

ایتنا- این باج افزار به گونه ای طراحی شده که هر بار وارد یک رایانه شده و پس از قفل کردن اطلاعات داخلی آن، 79/1 بیت کوین (۲۷۸۰ پوند) پول درخواست می کند تا قفل اطلاعات را باز کند و آنها را بار دیگر در اختیار کاربر بگذارد. به گفته مرکز امنیتی Forcepoint، ایمیل های آلوده به این باج افزار بوت نت Necurs را در خود جا داده اند.
این ایمیل ها به طور کلی، رایانه های شخصی را هدف گرفته و از این طریق، باج گیری می کنند. اما در برخی موارد می توانند دیگر دستگاه های حساس از جمله تجهیزات پزشکی را هم مورد هدف قرار داده و از این طریق، سلامت مردم را هم به خطر بیندازند.
مرکز Forcepoint برای آنکه بتواند بررسی دقیقی در این زمینه انجام دهد، کارزار ویژه ای تشکیل داد و سه شنبه این هفته فعالیت این باج افزار را بین ساعت ۹ صبح تا یک ظهر بررسی کرد. در پایان مشخص شد در این دوره زمانی دست کم ۱۳ میلیون ایمیل آلوده شناسایی شد.
این مرکز امنیتی توضیح داد سازمان های بریتانیا و آمریکا نخستین هدف این باج افزار بوده اند و پس از آن، کشورهای ایرلند، هلند، ایتالیا، آلمان، فرانسه، مکزیک و استرالیا هم در این زمینه آسیب دیده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :