آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208289
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1396 9:56
تعداد بازدید : 560

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‎کند

کارگاه آموزش فرآیندهای گمرک و ترخیص کالا به شرکت های دانش‎بنیان

کریدور صادرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای صادرات هرچه بیشتر محصولات دانش بنیان شرکت های دانش بنیان کارگاه های آموزشی برگزار می کند.

فناوران - بر اساس اعلام کریدور صادرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همه مدیران تولید کننده محصول می‎توانند در این کارگاه ها  شرکت کنند، اما شرکت های دانش بنیان از تخفیف ۷۰ درصدی برای حضور برخوردار می‎شوند.
کارگاه آموزشی آموزش فرآیندهای گمرک و تشریفات ترخیص کالا چهارشنبه ۳ خردادماه از ساعت ۹ الی ۱۷ در جهاد دانشگاهی تهران برگزار خواهد شد.
در این کارگاه، آشنایی با محل های گمرکات و پایانه های مرزی ایران، آشنایی با مراحل ثبت سفارش کالا، آشنایی با نحوه محاسبه حقوق ورودی و قیمت تمام شده کالاها، بررسی هزینه های موجود در پروسه واردات و صادرات کالا، آشنایی با قوانین مهم گمرکی در رویه واردات، صادرات و ترخیص کالا آموزش داده می شود.
همچنین آشنایی با برخی از مفاد مهم آیین نامه اجرایی گمرک در رویه واردات، صادرات و ترخیص کالا، آشنایی با مراحل اظهار و ترخیص کالا، آشنایی با کالاهای ممنوعه جهت واردات و صادرات و بررسی گمرکات تخصصی در رویه های صادرات و واردات کالا برخی از محور های آموزشی این دوره از کارگاه آموزشی به شمار می روند.
مدیران شرکت های دانش بنیان و علاقه مندان می توانند از طریق evand.ir/events/workshop38 در این دوره آموزشی ثبت نام کنند.
در همین حال، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون  نیز با اعلام تضمین ۱۰۰ درصد تسهیلات پرداختی به طرح های دانش‎بنیان گفت: رتبه‎بندی تعاونی‎ها از خردادماه امسال آغاز خواهد شد. 
مهدی حسین نژاد درباره برنامه های صندوق ضمانت سرمایه‎گذاری تعاون درجهت حمایت از طرح های اشتغال زا در سال گفت: برنامه نخست صندوق در این زمینه حمایت از طرح های دانش بنیان است بدین ترتیب که در سال جاری ۱۰۰ درصد تسهیلات پرداختی بابت طرح های دانش بنیان تضمین می شوند.وی با بیان اینکه در سال گذشته صندوق فقط ۸۰ درصد تسهیلات طرح های دانش بنیان را تضمین می کرد، افزود: در زمان اعتبار سنجی طرح ها، شاخصی با عنوان شاخص ایده وجود دارد که هر چه ضریب رتبه اعتباری طرح ها بالاتر باشد، وثیقه کمتری بابت تسهیلات اعطایی دریافت می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :