آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208294
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1396 10:0
تعداد بازدید : 762

به وقت مطالبه

عـلی اصلان شهلا- با پایان انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی حسن روحانی، موافقان و مخالفان او دوباره در قالب یک ملت کنار هم می ایستند و توسعه و پیشرفت ایران را انتظار می کشند.

Alishahla13@
دیگر کسی قرار نیست در میتینگ های پرشور انتخاباتی برای حسن روحانی هورا بکشد. حالا او رییس جمهور دولت دوازدهم است و چهار سال وقت دارد یک کوه از قول ها و وعده هایش را عملی کند و در مقابل یک ملت مطالبه گر وعده هایش خواهند بود.
شاید در پایان دولت یازدهم و به خاطر کارزار انتخابات، به طور موقت، سهوی یا عمدی، یادمان رفته باشد که بپرسیم جزییات صد هزار شغلی که وزارت ارتباطات مدعی است در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد شده است چیست و چرا گزارش آن به صورت عمومی منتشر نمی شود؟ یا بپرسیم چرا تخفیف 50 درصدی ترافیک اینترنت که قرار بود برای تمام سایت های داخلی اعمال شود، تنها در چند سایت، بدون ضابطه مشخص، آن هم با اما و اگر و نصفه و نیمه اعمال می شود؟
بالاخره پس از انتخابات نوبت به پرسش از پورتال دسترسی آزاد به اطلاعات نیز می رسد که سازمان فناوری اطلاعات وعده داده بود در سال 95 افتتاح می شود. همچنین وضعیت دولت الکترونیکی نیز باید به صورت ویژه ای بررسی شود و علت کندی پیشرفت در این بخش شناسایی گردد.
یا مثلا از وزارت ارشاد گزارش خواست که ثبت بیش از 8 هزار کانال تلگرامی جز ممنوع التصویری یکی از محبوب ترین چهره های مردم، چه تاثیری در ساماندهی و جلوگیری از تخریب ها داشته است.
حسن روحانی از مردم خواسته بود با رای دوباره، به او زور بازوی بیشتری بدهند. حالا مردم به خواسته وی عمل کرده اند و انتظار دارند زور بازوی روحانی بر موانع بچربد و شبکه های اجتماعی را آزاد کرده و موانع سیاسی را از سر راه استارت آپ ها و توسعه آنها بردارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :