آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208295
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1396 10:1
تعداد بازدید : 1216

معمای صف‌های طولانی رای‌گیری

انتقاد از فرایند کند رای گیری الکترونیکی

صف های طولانی رای گیری در نقاط مختلف کشور انتقادات زیادی را برانگیخت و برخی پیکان انتقادات را سمت فرایند الکترونیکی انتخابات نشانه گرفتند.


فناوران- هم زمانی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا سبب شد صف های طولانی در بسیاری از حوزه های رایگری در سراسر کشور تشکیل شود و همین موضوع انتقادات زیادی برانگیخت.
در این باره نایب رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها روز جمعه و هنگام رای گیری سرعت رای گیری الکترونیکی را پایین اعلام کرد و گفت: مشکلاتی در شعب برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود دارد که در حال بررسی است.
به گزارش مهر، محمدجواد کولیوند با بیان اینکه سرعت رای گیری الکترونیکی پایین است، گفت: 
در ۱۴۳ نقطه کشور برای نخستین بار انتخابات الکترونیکی برگزار می شود که ممکن است با مشکلاتی همراه باشد ولی عوامل اجرایی انتخابات در حال رفع مشکلات
 است.  
در همین رابطه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اعلام کرد: رای گیری الکترونیکی در ۹۷۴۰ شعبه بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور روز جمعه با انتشار اطلاعیه ای گفت: رای گیری الکترونیکی در ۹۷۴۰ شعبه بدون مشکل در جریان است.
متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها به اطلاع می رساند براساس گزارشات واصله، رای گیری الکترونیکی در ۹۷۴۰ شعبه بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.
با توجه به تدابیر اتخاذشده در صورت هر گونه مشکل در دستگاه های اخذ رای مکانیزه، رای گیری به صورت دستی انجام خواهد شد و هیچ گونه محدودیت و توقفی در اخذ رای رخ نخواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :