آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208325
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1396 11:7
تعداد بازدید : 1272

شناسایی برنامه های ضعیف آندرویید ساده شد

با طراحی انبوهی از برنامه ها برای استفاده در محیط سیستم عامل آندرویید تمیز دادن برنامه های قوی و مناسب از برنامه های ضعیف و دارای مشکلات به چالشی جدی مبدل شده است.


مهر - برنامه های ضعیف و نامناسب به سرقت اطلاعات شخصی، نصب انواع بدافزار روی گوشی و تبلت و غیره منجر می شود و حالا گوگل روش جدیدی برای هشدار به طراحان برنامه های آندروییدی درباره ضعف app های آنها ابداع کرده است.گوگل از این پس برنامه های آندروییدی را بر مبنای ثبات، حفره ها و آسیب پذیری ها، سرعت، شیوه طراحی، میزان کارآیی و غیره بررسی و درجه بندی می کند و به آنها از صفر تا صد امتیاز و ستاره می دهد. در صورتی که برنامه ای با بررسی معیارهای مختلف امتیازی کمتر از ۲۵ دریافت کند، موضوع برای اصلاح و ارتقای برنامه به اطلاع برنامه نویس خواهد رسید.
هدف اصلی گوگل از اجرای این طرح ارتقای کلی عملکرد سیستم عامل آندرویید است؛ زیرا برنامه های ضعیف عملکرد سیستم عامل یاد شده را هم دچار مشکل می کنند.
شش شاخص اصلی که گوگل برای شناسایی برنامه های ضعیف آندروییدی در نظر گرفته عبارت اند از عدم واکنش آن به پیام های خطا، از کار افتادن ناگهانی برنامه، فعال نگهداشتن خود در محیط آندرویید به مدت بیش از یک ساعت، راه اندازی مکرر به میزان بیش از ده بار در یک ساعت، سرعت پایین اجرا و کند شدن یا قفل شدن برای مدت کوتاه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :