آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208334
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1396 11:16
تعداد بازدید : 885

گوگل وارد دنیای موسیقی شد

تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی شرکت گوگل موسوم به «مگنتا» یک سینتی سایزر نرم افزاری(NSynth) تولید کرده است که قادر به تولید صداهای کاملا جدید است.


ایسنا- این نرم افزار قادر است از هزاران آلت موسیقی برای خلق صداهایی بهره ببرد که تولید آنها تا پیش از این غیرممکن بوده است. 
نرم افزار Neural Synthesiser (NSynth) اصوات را با استفاده از شبکه های عصبی هوش مصنوعی تولید می کند؛ این شبکه ها صداهای دو آلت موسیقی را برای خلق صدای هیبریدی جدید ترکیب می کنند. با این حال، صدای حاصل همان صدایی نیست که این دو ابزار در صورت نواخته شدن همزمان تولید می کنند.
درواقع، نرم افزار مزبور صدایی کاملا جدید تولید می کند که هیچ انسانی تاکنون نشنیده است. محصول نهایی به اصوات ما بین صداهای تولیدشده توسط هریک از این دو ابزار شباهت دارد. مگنتا مدعی است نرم افزار ابداعی قادر است این عمل را با هزاران آلت موسیقی مختلف انجام دهد و با استفاده از هوش مصنوعی بی شمار صدای جدید تولید کند.
گوگل نرم افزار NSynth را در جشنواره سالانه فناوری و هنرهای Moogfest  در کارولینای شمالی معرفی کرد.
تیم علمی اعلام کرده است هدف از تولید این نرم افزار تولید صداهای بیانی است و سازندگان به دنبال همکاری با موسیقی دان ها هستند نه جایگزین کردن آنها.
برخلاف سینتی سایزرهای سنتی که صداها را با استفاده از ابزار دستی تولید می کنند، نرم افزار NSynth  از شبکه های عصبی برای تولید اصوات در سطح نمونه های منفرد استفاده می کند. این نرم افزار با استفاده از داده های خود به هنرمندان این امکان را می دهد صداهای جدیدی را کنکاش کنند که تولید آنها برای سینتی سایزرهای دستی دشوار یا غیرممکن است. گفته می شود هر فردی می تواند این نرم افزار را دانلود و آن را اصلاح کند.
تیم مگنتا با استفاده از این فناوری چندین قطعه موسیقی آزمایشی موسیقی تولید کرده و یکی از این قطعات در کنفرانس صنعتی «شبکه های عصبی و پروژه های ماشین یادگیری (NIPS) » به عنوان بهترین نمایش انتخاب شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :