آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208375
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1396 10:9
تعداد بازدید : 1258

سیستم‌عامل گوگل برای گوشی‌های اقتصادی

آنچه باید درباره Android Go بدانید

گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2017 از نسخه جدید آندرویید با نام Android Go رونمایی کرد.

فناوران- گوگل Android Go را برای گوشی های اقتصادی و رده پایین طراحی و تولید کرده است. این شرکت چند سال پیش نیز اقدام مشابهی انجام داد و تلاش کرد پروژه «Android One» را پیش ببرد، اما آنچه که از اخبار برمی آید گوگل در این زمینه موفقیتی کسب نکرد و گوشی های ارزانی که مبتنی بر این نسخه از سیستم عامل آندرویید توسعه داده شده بود، موفقیت زیادی به دست نیاورد.
حالا به نظر می رسد Android Go اهداف مشابهی را دنبال می کند و احتمالا گوگل محتاطانه تر و با برنامه ریزی دوباره وارد بازار می شود.
براساس گزارش گوگل، Android Go نسخه سبک Android O است که البته به گونه ای طراحی شده تا روی گوشی های هوشمندی که یک گیگ یا حتی 512 مگاباین حافظه رم دارند، اجرا شود. به این ترتیب، تمام گوشی هایی که یک گیگابایت رم یا کمتر داشته باشند، به شکل خودکار Android Go را اجرا می کنند. گوگل همچنین اپلیکیشن هایی در پلی استور ارایه کرده که امکان اجرا روی گوشی های ضعیف تر را نیز داشته باشند.
یکی از اپلیکیشن هایی که برای گوشی های اقتصادی از سوی گوگل ارایه شده، Youtube Go است که امکان اجرا روی پلات فورم Android Go را دارد و کاربر می تواند هر ویدیویی را در قالب پیش نمایش اجرا کند و حتی امکان انتخاب کیفیت ویدیو نیز وجود دارد.
گوگل اعلام کرده که فروشگاه پلی استور ویژه Android Go حاوی اپلیکیشن هایی خواهد بود که برای کاهش مصرف باتری و دیتا ارایه شده اند. در واقع، مدیریت دیتا و مصرف انرژی یکی از مهم ترین قابلیت های سیستم عامل Android Go است و کاربران گوشی های مبتنی بر این سیستم عامل می توانند مصرف باتری و دیتا را در بخش تنظیمات گوشی خود مشاهده کنند.
البته گوگل هنوز اعلام نکرده که با کدام شرکت های تولیدکننده گوشی وارد همکاری می شود و قرار است چه گوشی هایی و در چه رده قیمتی به این سیستم عامل مجهز شوند. از سوی دیگر هنوز مشخص نیست که گوگل در این رده هم گوشی تولید خواهد کرد یا فقط به ارایه سیستم عامل بسنده می کند.

سوال دیگری که در این زمینه مطرح می شود اینکه هنوز مشخص نیست که گوگل گوشی های مبتنی بر Android Go را برای کدام بازارها در نظر گرفته است.
گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O اعلام کرده است که پروژه Android Go را از سال 2018 اجرایی می کند. 
با این حال انتظار می رود در طول ماه های آینده گوگل اطلاعات بیشتری از این سیستم عامل منتشر کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :