آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208379
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1396 10:15
تعداد بازدید : 1406

راه اندازی سامانه پیشگیری از سرقت کالاهای مفقود دیجیتال

سامانه پیشگیری و کاهش سرقت کالاهای دیجیتال در کشور نظیر موبایل، لپ تاپ و تبلت با همت کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی راه اندازی شد.

تسنیم - کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی کشور طی اطلاعیه ای به تمامی دفاتر فعال در کشور اعلام کرده است که «با توجه به شروع به خدمت سرویس ردیابی و اطلاع رسانی موبایل گمشده و سرقتی به صورت کشوری روی سامانه اینترنتی پیشخوان، دفاتر می توانند برای ارایه این سامانه، در دوره آموزشی همیاب از بخش آموزش مجازی شرکت کنند.»
این سامانه برای مال باختگان موبایل و تبلت در دفاتر پیشخوان سراسر کشور فعال شده است و توانایی ردیابی از طریق اپراتور مخابراتی را دارد.
سامانه همیاب 24 نخستین سامانه اطلاع رسانی و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، لپ تاپ، تبلت و غیره) گمشده و سرقتی در کشور است؛ این سامانه نه تنها امکان جستجوی کالاهای دیجیتال گمشده و سرقتی را دارد بلکه امکان اطلاع رسانی و ردیابی موبایل و تبلت سرقتی را با کمک اپراتور مخابراتی فراهم می کند.
این سامانه حاصل همکاری ارگان هایی مانند پارک علم وفناوری خراسان رضوی، معاونت پیشگیری از جرم دادگستری و اصناف سراسر کشور است.
براساس اظهارات توسعه دهندگان این سامانه، مجوز نماد اعتماد الکترونیکی همیاب از وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اخذ شده است.
از طریق این سامانه طراحی شده، می توان اقداماتی نظیر موارد زیر را انجام داد:
1. استعلام شماره سریال کالای دیجیتال در سامانه قبل از خرید کالا که باعث جلوگیری از خرید و فروش کالای سرقتی و گمشده می شود.
2. ثبت شماره سریال کالای دیجیتال گمشده و سرقتی در سامانه برای جلوگیری از خرید و فروش کالای دیجیتال در فروشگاه ها و ردیابی کالا توسط اپراتور مخابراتی
3. ثبت شماره سریال کالای پیدا شده در سامانه برای رساندن کالا به دست مالک اصلی
4. بیمه کالای نو برای نگهداری مشخصات کالای دیجیتال به نام خریدار
هزینه ثبت و اطلاع رسانی کشوری در این سامانه آنلاین 8 هزار و 400 تومان و ردیابی موبایل و تبلت در شبکه مخابراتی به مدت دو ماه توسط این سامانه 11 هزار تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :