آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208385
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1396 10:29
تعداد بازدید : 888

برای به روز رسانی سیستم‌های دولتی

ترامپ با بزرگان فناوری رایزنی می کند

ترامپ قصد دارد در راستای به روز رسانی نرم افزارها و سخت افزارهای سازمان ها و نهادهای دولتی، ماه آینده جلسه ای با بزرگان فناوری اطلاعات برگزار کند.


فورچون- مدیران اپل، فیس بوک، IBM، اوراکل و گوگل جزو میهمانان ترامپ خواهند بود و قرار است راهی برای توسعه سرویس های دیجیتالی برای شهروندان ارایه دهند. موضوع مهاجران نخبه در بخش فناوری اطلاعات نیز در این ملاقات بحث خواهد شد تا تکلیف قوانین ضد مهاجرتی ترامپ به چالش کشیده شود. 
استفاده از فناوری های قدیمی در زیرساخت های دولتی آمریکا باعث شده است تا اداره نوآوری آمریکا تحت مدیریت داماد ترامپ و کریس لیدل، مدیر مالی سابق مایکروسافت که اینک به کاخ سفید مشاوره فناوری اطلاعات می دهد، در تلاش برای به روز رسانی این سیستم بیمار تلاش کنند.
تنها برخی از سیاستمداران درباره ارتقای دیجیتالی آمریکا نظر مخالف دارند، اما در یک مورد متفق القول هستند که آن موضوع مهاجران فعال در حوزه فناوری اطلاعات است که سیاست های جدید این بخش را دچار بحران هویتی کرده است. 
 ملاقات شش ماه پیش
بد نیست برای اینکه حدسیات مان را درباره بحث جلسه آینده ترامپ و سیلیکون ولی ها بسنجیم، به جلسه شش ماه پیش این افراد بپردازیم. 
در جلسه قبل 13 مدیر بزرگ فناوری اطلاعات آمریکا میهمان ترامپ بودند تا خط مشی های خود را برای یکدیگر شرح دهند. ترامپ با این جمله شروع کرد که در این اتاق مردان و زنانی هستند که نمونه آنها در هیچ کجای جهان کنار هم و یکجا وجود ندارد.
جف بزوس، مؤسس و مدیر آمازون، تیم کوک مدیر اپل، ایلان ماسک، موسس و مدیر تسلا موتورز، لری پیج و اریک اشمیت، از آلفابت، شریل سندبرگ، مدیر عملیاتی فیس بوک، ساتیا نادلا، مدیر مایکروسافت ازجمله مردان و زنان بزرگ آی تی در اتاق کنفرانس طبقه 25 برج ترامپ بودند.بخش عمده ای از 90 دقیقه ملاقات به صورت خصوصی و دور از چشم رسانه ها برگزار شد، اما دیدن ساتیا نادلا با قلم سرفیس و تیم کوک بدون آیفون و نیامدن مارک زوکربرگ به این جلسه از حاشیه های ملاقاتی بود که هدفش هماهنگ کردن استراتژی تکنولوژیکی آمریکا بود و البته خبرنگاران جملات کمپینی-میهنی ترامپ درباره بازگرداندن کارخانه های اپل به آمریکا و انحصارگرایی آمازون را نشنیدند.
قرار شد مدیران از جلسه خصوصی چیزی به رسانه ها نگویند اما ظاهرا یکی از آنها به صورت ناشناس به نیویورک تایمز گفت: در این جلسه روی موضوعاتی مانند لزوم آموزش های حرفه ای تر در سطوح مختلف، لزوم ماندن نبوغ در آمریکا و نرفتن و نبردن استعدادها به چین و کمک به فناورتر شدن بدنه حکومت آمریکا تاکید شد. همچنین قرار شد ملاقات های فصلی مدیران آی تی با داماد ترامپ، کوشنر انجام شود تا وقت خود را روی موضوعاتی مانند مهاجرت و آموزش برنامه های خود تنظیم کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :