آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208387
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1396 10:32
تعداد بازدید : 1197

ثبت نام اینترنتی اهدای عضو

امکان ثبت نام آنلاین برای دریافت کارت اهدای عضو از طریق سایت ehda.ir فراهم است.

فناوران - 31 ارديبهشت ماه به مناسبت صدور فتواي امام خميني (ره) مبني بر جايز بودن پيوند اعضا، با عنوان روز ملي اهدا نام گذاری شده است.
اکنون امکان دریافت کارت اهدای عضو بصورت الکترونیکی از طریق سایت ehda.ir وابسته به بیمارستان مسیح دانشوری فراهم شده است. این کارت بلافاصله به صورت الکترونیکی صادر شده و علاقه مندان می توانند این کارت را پرینت کرده و همراه خود داشته باشند.
همچنین بانک ملی نیز با همکاری سایت اهدا، کارت ویژه ای برای اهدا کنندگان عضو صادر می کند. البته صدور این کارت ها فرهنگی است و علاقه مندان به اهدای عضو باید خانواده هاشان را در جریان نیت خیرشان قرار دهند تا پس از مرگ از نظر حقوقی مانعی در این کار به وجود نیاید.
علی اکبر ولایتی در نشست خبری اهدای عضو که روز گذشته در بیمارستان شهید مسیح دانشوری برگزار شد، گفت: تاکنون یک میلیون و 800 هزار نفر داوطلبانه در کشور کارت اهدای عضو را دریافت کرده اند.
ولایتی با بیان اینکه در حال حاضر 27 هزار نفر در لیست پیوند قرار دارند، گفت: این در حالی بوده که روزانه 10 نفر از این افراد جان خود را از دست می دهند. از طرفی باید توجه داشت که سالانه بیش از 3 هزار نفر در کشور دچار مرگ مغزی می شوند که تنها یک چهارم آنها برای پیوند به نتیجه می رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :