آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208443
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396 10:16
تعداد بازدید : 1385

بازرسی در تامین اجتماعی هوشمند شد

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: به دنبال آن هستیم تا 2 ماه آینده سیستم متمرکز تجمیع سوابق را اجرایی کنیم تا دیگر بیمه شدگان تأمین اجتماعی نیاز به حضور در شعبه های مختلف برای تجمیع سوابق بیمه را نداشته باشند.

فارس- محمدحسن زدا ادامه داد: در حال حاضر پرداخت مستمری ها متمرکز شده است و لیست ها نیز به صورت اینترنتی ارایه می شود و همین طور ابلاغ ها را نیز مکانیزه اعلام می کنیم. 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی بیان داشت: به دنبال آن هستیم که هزینه دفن و کفن، کمک هزینه ازدواج و دیگر خدماتی که تامین اجتماعی به بیمه شدگان خود ارایه می دهد، با سهولت بیشتری ارایه شود. برای مثال با آرامستان های سراسر کشور قرارداد بسته ایم تا در صورت فوت بیمه شده ای آرامستان هزینه ای را که تامین اجتماعی پرداخت می کند، کسر کند و ماهانه لیست خود را به تامین اجتماعی ارایه دهد و مابه التفاوت را دریافت کند. 
زدا ادامه داد: بر همین اساس دیگر لازم نیست خانواده متوفی به دنبال هزینه دفن و کفن در شعبات تامین اجتماعی باشد. 
وی گفت: در حال حاضر بازرسی های تامین اجتماعی هوشمند شده است که تحول عظیمی در این خصوص ایجاد شده و از نظر امنیتی دیگر هیچ گونه اقدام غیرقانونی در این حوزه صورت نخواهد گرفت. 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی افزود: بر همین اساس به بازرسان تبلت هایی داده شده است که مشخصات کارگاه را برای آنها ارسال می کنیم و بدون هماهنگی قبلی به کارگاه مراجعه می کنند و اطلاعات لازم را تکمیل خواهند کرد. 
زدا افزود: با هوشمند شدن بازرسی ها 500 نفر از نیروهای ما کاهش پیدا می کند. 
وی درباره الکترونیکی شدن پرونده های بیمه شدگان نیز افزود: به دنبال حذف کاغذ در شعبات تامین اجتماعی هستیم و بر همین اساس نیز به صورت پایلوت شعبه های 25 و 4 تهران و همین طور شعبه زرندیه استان مرکزی اقدام به الکترونیکی شدن پرونده ها کرده اند که اگر به نتیجه برسیم، 350 شعبه کشور زیر پوشش پرونده الکترونیکی می رود. 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره تجمیع سوابق بیمه ای نیز گفت: به دنبال آن هستیم تا 2 ماه آینده سیستم متمرکز تجمیع سوابق را اجرایی کنیم و دیگر یک بازنشسته یا بیمه شده تامین اجتماعی نیاز به حضور در شعبه های مختلف برای تجمیع بیمه نداشته باشند و برای مثال حکم بازنشستگی را در چند روز صادر خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :