آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208447
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396 10:21
تعداد بازدید : 1432

همراه‌اول به منظور شفاف‌سازی، تغییراتی در نام برخی ردیف‌های صورت‌حساب تلفن همراه دایمی مشترکان خود ایجاد کرد.

قبوض همراه اول شفاف تر شد

همراه اول به منظور شفاف سازی، تغییراتی در نام برخی ردیف های صورت حساب تلفن همراه دایمی مشترکان خود ایجاد کرد.

ارتباطات سیار - با توجه به اظهارات تعدادی از مشترکان درخصوص ناآگاهی از محتوای برخی آیتم های قبوض تلفن همراه، اپراتور اول تغییراتی در صورت حساب مشترکان خود ایجاد کرد.
بر این اساس، آیتم «سایر هزینه ها» که مربوط به خدماتی مانند تغییر نام، تغییر و اصلاح آدرس، قطع، وصل و غیره می شد، به «کارمزد خدمات» تغییر نام کرد. همچنین آیتم جدیدی تحت عنوان «خدمات الکترونیکی دولت» برای استفاده از سامانه های دولتی مانند راهنمایی و رانندگی، شهرداری، ثبت احوال و غیره اضافه شده است. مبالغ این آیتم، پیش از این به طور کلی در آیتم «خدمات مبتنی برمحتوا» محاسبه می شد که با افزودن این ردیف، مبالغ به صورت تفکیک شده و مجزا  نمایش داده می شوند و بیانگر سرویس هایی هستند که از سامانه های دولتی به درخواست مشترک دریافت می شود.
علاوه بر این، برخی از موارد محاسباتی آیتم «خدمات مبتنی بر محتوا» که ماهیت عام المنفعه دارند مانند کمک به ساخت «عتبات عالیات» نیز از این ردیف جدا و به آیتم «کمک های مردمی» منتقل شده است. 
این تغییرات از دوره منتهی به اول خرداد ۹۶ اجرایی می شود و در جزییات قبوض چاپی و الکترونیکی اردیبهشت ماه قابل مشاهده است. بر اساس این گزارش صورت حساب هایی که به صورت چاپی یا الکترونیکی به صورت دوماهه ارایه می شود، دو ستون مجزای ماهیانه جهت درج مبالغ دارد و مبالغ هر ماه به صورت جداگانه ذکر می شود. علاوه بر سرویس های قبلی ارایه شده از سامانه پیامکی ۹۹۰۰۰۹، مشترکان از این پس می توانند با ارسال پیامکی حرف K، جزییات سرویس های خدمات مبتنی بر محتوا و حرف C جزییات آیتم کارمزد خدمات (سایر هزینه های سابق) را دریافت کنند. همچنین همراه اولی ها با ارسال حرف H به این سرشماره پیامکی می توانند از سایر سرویس ها مانند قبض پایان دوره، قبض میان دوره و غیره نیز اطلاع پیدا کنند. مشترکان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به پورتال همراه اول به نشانی mci.ir مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :