آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208448
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396 10:22
تعداد بازدید : 620

کاهش نرخ دلار آزاد در پی داشت

کالاهای کامپیوتری تا 5 درصد ارزان شد

کاهش 30 تومانی قیمت دلار آزاد که از اوایل هفته جاری شاهد آن هستیم، موجب کاهش نسبی قیمت ها در بازار کامپیوتر و دیجیتال شد.

فناوران- بررسی های بازاری گویای این امر است که کاهش 30 تومانی قیمت دلار آزاد در چند روز اخیر به افت 5 درصدی قیمت ها در بازار کامپیوتر منجر شده است که البته این کاهش قیمت درباره کالاهای گران قیمت محسوس تر است تا کالاهای
ارزان قیمت.
فعالان بازار کامپیوتر با بیان این مطلب که کاهش قیمت تاثیر چندانی بر روند تقاضا از بازار نداشته است، می گویند: خریداران پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها هستند و این در حالی است که در شرایط فعلی حتی اگر نرخ دلار کاهش بیشتری یابد، امکان افت بیشتر قیمت کالاهای کامپیوتری وجود ندارد؛ چرا که هم اکنون فروشندگان کالاها را با کمترین میزان سود به فروش می رسانند و کاهش بیشتر قیمت ها به معنی فروش کالا با ضرر است.
این فعال بازار می افزاید: این پیش بینی وجود دارد که از اوایل مرداد ماه بازار با تغییر شرایط از لحاظ حجم تقاضا مواجه شود، البته به شرطی که نرخ دلار روندی نزولی یا حتی ثبات را در پیش بگیرد.
کارشناسان نیز در این باره می گویند: پس از یک دوره طولانی رکود به نظر می رسد که اگر نرخ دلار روندی نزولی یا حداقل ثبات را در پیش گیرد، وضعیت تقاضا در بازار تغییر می کند.
به گفته آنها، در شرایط فعلی نمی توان پیش بینی درست و دقیقی درباره تغییرات نرخ دلار آزاد عرضه کرد و باید منتظر سیاست های جدید دولت و تغییرات نرخ دلار آزاد باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :