آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208460
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396 10:36
تعداد بازدید : 617

همه چیز درباره پچ پنل ها

کاربرد پچ پنل چیست؟ در این مطلب به معرفی Patch panel و POE پرداخته و کاربردهای آن را معرفی می کنیم. اگر درباره این محصول کنجکاو هستید، این مطلب را بخوانید.

 پچ پنل چیست؟
پچ پنل ها یکی از تجهیزات کاربردی شبکه هستند که استفاده از آنها در سال های اخیر گسترش یافته است. پچ پنل ها در حقیقت نقطه اتصال و مرکزی کابل های شبکه متصل به کامپیوتر و تجهیزات دیگری چون هاب و روتر هستند.
این ابزار کاربردی برای شبکه هایی که در معرض گسترش و اضافه شدن کلاینت ها قرار دارند، توصیه می شوند.
پچ پنل ها از تعدادی پورت شبکه تشکیل شده اند و در رک قرار می گیرند و متناسب با نیاز یک سیستم شبکه و تعداد فعلی و آتی کلاینت ها، ممکن است تعداد پچ پنل ها در رک اصلی متغیر باشد.
استفاده از پچ پنل های POE برای تلفن های IP، دوربین مداربسته امنیتی، انتقال صوت بر بستر اینترنت و سیستم های هشداردهنده کاربرد دارد و با این فناوری، دیگر نیازی نیست برای تامین برق DV (مستقیم) تجهیزات و دستگاه ها از آداپتور و منبع تغذیه جدا باشد و توسط دو زوج از چهار زوج کابل شبکه (پین های 2-1 و 6-3) به راحتی می توان برق مستقیم مورد نیاز دستگاه ها را در اختیارشان قرار 
داد.

 پچ پنل POE چیست و چه کاربردی دارد؟ 
در سال های اخیر تئوری انتقال برق روی کابل های شبکه باعث متحول شدن صنعت تجهیزات شبکه شد. در این فناوری که از آن به POE  یاد می شود، بدون نیاز به کابل کشی جداگانه برق و با استفاده از دو زوج کابل شبکه می توان برق مورد نیاز تجهیزات شبکه را فراهم کرد. این پچ پنل می تواند به صورت همزمان با ارایه پورت های دیتا و POE تامین کننده ارتباط داده ای و توان مصرفی تجهیزات شبکه باشد. 
به این ترتیب تجهیزاتی چون سوییچ و روتر می توانند از پورت های دیتا برای ارتباط با شبکه استفاده کنند. همزمان تجهیزاتی که علاوه بر دیتا نیازمند توان مصرفی هستند نظیر دوربین های نظارتی، اکسس پوینت ها یا تلفن های آی پی می توانند با استفاده از پورت های POE و بدون نیاز به برق یا منبع تغذیه جداگانه، به آسانی به شبکه متصل
شوند. 
 معرفی پچ پنل Equip Passive PoE
شرکت های سازنده متعددی به ساخت تجهیزات شبکه پسیو ازجمله پچ پنل ها مشغول هستند. شرکت اکوئیپ یکی از سازندگانی است که تجهیزات شبکه باکیفیتی را تولید و عرضه می کند. 
پچ پنل اکوئیپ 16 پورت یکی از تولیدهای این شرکت است که علاوه بر اندازه کوچک، از کیفیت ساخت قابل قبولی نیز برخوردار است.

 معرفی پچ پنل Equip Passive PoE
این محصول یک پچ پنل PoE پسیو مقرون به صرفه است که برای ارتباط های پرسرعت اترنت طراحی شده است. 
این محصول از 32 پورت بهره می برد که 16 پورت ردیف بالا مربوط به ورودی دیتا و 16 پورت ردیف پایین مربوط به خروجی دیتا و پاور است. 
داده ها توسط پین های 2-1 و 6-3 و برق مستقیم 48 ولتی توسط پین های 5-4 و 8-7 در هر پورت Power + Data با سرعت حداکثر 100 مگابایت در ثانیه منتقل می شوند. اما هزینه کمتر، درصد خرابی و استهلاک پایین تر، نصب، راه اندازی و تعمیرات آسان تر و انعطاف پذیری بیشتر از مزایای پچ پنل های PoE محسوب می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :