آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208703
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396 10:44
تعداد بازدید : 1426

در پی انتشار شایعات و انتقاد گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی

وزیر ارتباطات دخالت در انتخابات هیات رییسه مجلس را تکذیب کرد

محمود واعظی، وزیر ارتباطات هرگونه دخالت خود و همکارانش را در انتخابات هیات رییسه مجلس تکذیب کرد.

فناوران - در پایان هفته گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی مبنی بر دخالت محمود واعظی، وزیر ارتباطات و همکاری وی با کاظم جلالی برای حذف علی مطهری از هیات رییسه مجلس در انتخابات پیش روی هیات رییسه شنیده شد. این اخبار ابتدا از سوی برخی خبرنگاران پارلمانی روزنامه های اصلاح طلب در توییتر منتشر و البته با واکنش گسترده فعالان سیاسی و کاربران شبکه های اجتماعی همراه شد.
همین موضوع سبب شد هشتگ هایی با عنوان «مطهری_صدای_مردم» در شبکه های اجتماعی راه بیفتد و کاربران هم از رییس جمهور بخواهند مانع دخالت وزرا در انتخابات هیات رییسه مجلس شوند و هم از فراکسیون امید بخواهند تحت تاثیر لابی ها قرار نگیرند.
محمود صادقی، نماینده پر سر و صدای مجلس نیز در توییتر نوشت: «هشدار به برخی وزرای دولت؛ تکرار تعامل با فرصت طلبانِ عهدشکن در انتخاب هیات رییسه مجلس، به مناسبات فراکسیون_امید با #دولت_دوازدهم آسیب می زند». وی همچنین در توییت دیگری هشدار داد: «اگر برخی از وزرا دوباره در انتخاب هیات رییسه مجلس مداخله کنند، سکوت نخواهم کرد.»
عبدالکریم حسین زاده، نایب رییس فراکسیون امید مجلس نیز در توئیتی با بیان اینکه عهدشکنان فهرست امید با نمایندگان جبهه پایداری بر سر لیست مشترک هیات رییسه توافق کردند ادعا کرد، برخی وزرای دولت هم در کنار عهدشکنان قرار گرفته اند.
توییت های نمایندگان مجلس علیه وزرا و 10ها توییت کاربران علیه محمود واعظی، وزیر ارتباطات را ناچار کرد درباره این اتهامات واکنش نشان دهد.

 تکذیب اینستاگرامی واعظی
افزایش شایعات درباره دخالت واعظی در انتخابات، او را وادار به واکنش کرد. واعظی ظهر گذشته در اینستاگرام نوشت: متاسقانه اخبار نادرستی مبنی بر دخالت برخی از اعضای دولت در انتخاب هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در برخی شبکه های اجتماعی مطرح شده که قویا تکذیب می شود. 
وی در ادامه نوشت: انتخاب هیات رییسه مجلس، حق نمایندگان است و دولت هیچ دخالتی در این امر ندارد، به نظر می رسد این گونه شایعه ها برای ایجاد اختلاف و بر هم زدن رابطه خوب دولت و مجلس است و هدفی جز کاستن از شیرینی انتخابات ندارد.
البته تکذیب واعظی هم چندان کاربران شبکه های اجتماعی را راضی نکرد و در زیر همین پست واعظی نیز کامنت هایی مبنی بر نارضایتی
 منتشر شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :