آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208714
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396 10:59
تعداد بازدید : 1028

فشار شرکت های فناوری بر کنگره برای تضمین حریم خصوصی در آمریکا

فیس بوک، آمازون و بیش از 20 شرکت بزرگ فناوری در آمریکا روز جمعه گذشته از کنگره درخواست کردند که در قانون نظارت اینترنتی (internet surveillance law) تغییراتی ایجاد کنند که به شفافیت بیشتر دولت و افزایش امکان حفاظت از محرمانگی و حریم خصوصی کاربران منجر شود.

فناوران- این درخواست، نخستین تلاش عمومی و گسترده سیلیکون ولی و صنعت فناوری برای تغییر در شرایط قانون Foreign Intelligence Surveillance Act است که بخش هایی از آن روز سی و یکم دسامبر امسال منقضی می شود. این شرکت ها می خواهند با فشار بر کنگره جلوی تمدید آن را بگیرند. نگرانی صنعت فناوری و گروه های حامی حریم خصوصی بیشتر به بخش 702 این قانون برمی گردد که به نهادهای امنیتی آمریکا اجازه می دهد که به ارتباطات  خارجی ها دسترسی بیابند و در این بین احتمال شنود داده های مربوط به آمریکایی ها بدون هشدار قبلی به آنها هم وجود دارد. این شرکت ها در نامه ای به باب گودلات، رییس جمهوری خواه کمیته استیناف کنگره نوشته اند: بدین وسیله ما حمایت خود را از بازنگری در بخش 702 اعلام می کنیم، به صورتی که در عین حفظ دسترسی نهادهای امنیتی آمریکا؛ شفافیت و حفظ حریم خصوصی مردم را افزایش دهد.
به گزارش رویترز بخش 702 این قانون ابزاری مهم برای نهادهای امنیتی آمریکا محسوب می شود اما حامیان حریم خصوصی می گویند که این بخش از قانون، نظارت را بسیار گسترده تعریف کرده و از اهرم های اطمینان بخش برخوردار نیست.
افشاگری های ادوارد اسنودن در سال 2013 سوء استفاده آمریکایی ها از این بخش از قانون را نشان داده بود. علاوه بر فیس بوک و آمازون، شرکت هایی همچون گوگل (آلفابت)، سیسکو، توییتر، اوبر، یاهو و اسنپ نیز این نامه را امضا کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :