آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208719
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396 11:11
تعداد بازدید : 1251

بدهی ۳۳ میلیارد تومانی تولیدکنندگان به مخابرات

در حالی که همیشه در مبادلات اقتصادی تولیدکننده از خریدار طلب دارد، کارخانجات مخابراتی ایران به عنوان فروشنده به مخابرات ۳۳ میلیارد تومان بدهکار است چنانکه به گفته معاون شرکت، مخابرات همواره ۵۰ درصد مبلغ خرید را به کارخانه می پردازد.

فارس - در صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان اسفند 95 شرکت مخابرات ایران مبلغ 1318 میلیارد ریال اقلام راکد و سنواتی دیده می شود که شرکت بابت آن 315 میلیارد ریال ذخیره مطالبات مشکوک الوصول نگه داشته است. 
معاون مالی و امور مجامع شرکت های تابعه شرکت مخابرات ایران در مجمع این شرکت در توضیح مبلغ اقلام راکد و سنواتی از بدهی کارخانجات مخابراتی ایران به عنوان یکی از بندهای تشکیل دهنده بدهی 131 میلیارد تومانی خبر داد. 
کمال بیگدلی گفت: مخابرات 33 میلیارد تومان از کارخانجات مخابراتی طلب دارد. 
وی ادامه داد: در گذشته مبلغ طلبکاری 7 میلیارد تومان بود که به رقم فعلی افزایش یافته است. 
به گفته وی، درحال حاضر مخابرات همواره هر میزان خریدی که از کارخانجات مخابراتی ایران دارد، مبلغ 50 درصد آن را می پردازد و مابقی را بابت طلبکاری منظور می کند، اما با این شرایط نیز این تولیدکننده نمی تواند حقوق کارگران خود را بدهد و کارخانجات مخابراتی چاره ای جز این ندارند. 
شرکت کارخانجات مخابراتی ایران در سال 48 با مشارکت وزارت پست و تلگراف و تلفن وقت به نسبت 30 درصد، بانک توسعه صنعتی به نسبت 30 درصد و شرکت زیمنس آلمـان به نسبت 40 درصد برای تولید تجهیزات موردنیاز شبکه مخابراتی کشور با ظرفیت اسمی سالانه 45 هزار خط تلفن EMD و 60 هزار دسـتگاه تلفن رومیزی به صورت شرکت سهامی خاص به بهره برداری رسید.
در گذر زمان با اعمال تغییراتی در سهامداری و نوع تولیدات این کارخانه، زمانی به بزرگ ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی مراکز تلفن ثابت و سیار کشور تبدیل شد و حتی به کشورهای آسیایی ازجمله ویتنام، قرقیزستان، افغانستان و تاجیکستان صادرات داشت.
1670 نفر نیروی انسانی تا پایان سال 81 در این مجموعه مشغول بودند و بیش از 80 درصد از سوئیچ های ثابت منصوبه و بیش از 20 درصد سوئیچ های سیار کشور را تولید و نصب کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :