آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208730
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396 11:25
تعداد بازدید : 507

گمرک ایران اعلام کرد:

تسهیلات جدید گمرکی برای خدمت گیرندگان

گمرک ایران اعلام کرد: ضمانت نامه و بیمه نامه تجمیعی با هدف تسهیل تجارت و کمک به ترانزیت در گمرکات اجرایی به صورت الکترونیک راه اندازی می شود.

فناوران - بنابر اعلام گمرک ایران ضمانت نامه تجمیعی برای رویه واردات قطعی است و بدین صورت است که صاحب کالا نسبت به سپرده گذاری ضمانتنامه نزد بانک عامل و ارایه ضمانتنامه به گمرک اقدام می کند که مدت آن حداکثر تا پانزدهم بهمن ماه سال جاری برای مواد اولیه و کالاهای اساسی است و برای سایر کالاها در صورت داشتن شرایط خاص حداکثر شش ماهه خواهد بود. 
این ضمانت نامه حکم وجه نقد را داشته و گمرک می تواند تعهدات صاحب کالا یا همان حقوق ورودی خود را از مجموع سپرده شخص کسر کند. همچنین در صورت کم شدن اعتبار، شخص می تواند برای شارژ مبلغ اعتباری خود اقدام کند. 
حسن سپردن ضمانت نامه های تجمیعی در این است که صاحب کالا برای هر اظهار خود ناچار به طی مراحل مربوط به اخذ ضمانت نامه جهت پرداخت حقوق ورودی نیست و این امر موجب تسریع در فرایند ترخیص خواهد شد.
علاوه بر رویه واردات قطعی و درخصوص سایر رویه ها ازجمله واردات موقت، ترانزیت و صادرات نیز صاحبان کالا می توانند با ارایه بن بیمه از شرکت های طرف قرارداد با گمرک ایران نسبت به ترخیص کالا، عبور کالا یا صادرات آن اقدام کرده و پس از انجام تعهدات خود بن های یاد شده به آنها برگردانده خواهد شد و در صورت فقدان ایفای تعهد، هزینه ها برابر مقررات از شرکت بیمه موردنظر واصل می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :