آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208751
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396 11:49
تعداد بازدید : 882

150 کشور

دامنه آلودگی باج افزار واناکرای به ۱۵۰ کشور جهان رسید.

فارس- در حالی که باج افزار واناکرای تاکنون بیشتر کشورهای اروپایی را هدف قرار داده بود، اخباری دال بر افزایش فعالیت آن در کشورهای آسیایی به گوش می رسد. این باج افزار که حدود 10 روز از آغاز فعالیتش می گذرد، برای برخی دولت ها و شرکت های تجاری آسیایی مشکلاتی ایجاد کرده و آمار تازه از آلودگی صدها هزار رایانه به این باج افزار در بیش از 150 کشور جهان خبر می دهد.
بخش عمده آلودگی ها به واناکرای از طریق ارسال ایمیل های آلوده ایجاد شده است. این ایمیل ها دارای ضمایم آلوده ای هستند که با باز کردن آنها واناکرای فایل های شخصی کاربران را گروگان می گیرد و آنها را رمزگذاری می کند. واناکرای برای باز کردن فایل های یادشده 300 دلار باج طلب می کند واگر این رقم پرداخت نشود، فایل ها را ظرف مدت یک هفته پاک می کند.
منابع خبری از نفوذ واناکرای به ده ها کارخانه، بیمارستان و مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان خبر می دهند. محققان امنیتی می گویند کاربران باید از باز کردن ایمیل های حاوی فایل های ضمیمه مشکوک خودداری کنند.
واناکرای در چین به سیستم های پرداخت PetroChina که یکی از شرکت های بزرگ انرژی این کشور است، حمله کرده و باعث شده استفاده از برخی پمپ بنزین ها در این کشور ناممکن شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :