آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208754
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396 11:51
تعداد بازدید : 903

پای ویروس به زیرنویس فیلم هم باز شد

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که ویروس های رایانه ای می توانند در زیرنویس فایل های ویدیویی هم مخفی شوند.


مهر- شرکت چک پوینت می گوید که  این مشکل در نرم افزارهای پخش آنلاین چندرسانه ای VLC، Kodi، Popcorn Time و Stremioمشاهده شده است؛ اما مشکل یاد شده محدود به چند نرم افزار پخش چندرسانه ای خاص نیست و می تواند به دیگر نرم افزارهای مشابه نیز 
تسری یابد.
در صورتی که کاربر زیرنویس های آلوده شده به ویروس را روی رایانه خود بارگذاری و از آنها برای مشاهده فیلم استفاده کند، هکرها می توانند کنترل رایانه وی را در دست بگیرند. این مشکل می تواند در صورت باز کردن فایل های زیرنویس آلوده روی گوشی ها و تلویزیون های هوشمند هم رخ دهد.
پس از فعال شدن این ویروس، امکان نصب بدافزارها روی گوشی یا رایانه برای سرقت اطلاعات حساس مانند جزییات حساب های بانکی و کلمات عبور هم وجود دارد.
نکته نگران کننده، ناتوانی نرم افزارهای امنیتی متعارف در شناسایی این نوع ویروس است که از شیوه ای خاص و بی سابقه برای نفوذ به رایانه ها و گوشی ها و تلویزیون ها بهره می گیرد.
طراحان این ویروس با آپلود تعداد زیادی زیرنویس آلوده و استفاده از روش های مختلف برای توزیع آنها نگرانی های جدی به وجود آورده اند. شرکت چک پوینت جزییات فنی چندانی را در این زمینه افشا نکرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :