آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208880
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1396 10:22
تعداد بازدید : 645

ساده ترین راه برای افزایش سرعت کامپیوترهای قدیمی و فرسوده

اگر یک کامپیوتر شخصی قدیمی و فرسوده دارید، می توانید با به کار بستن چند نکته، نفسی تازه به کامپیوتر خود بخشیده و آن را دوباره قابل استفاده و بهینه کنید.

رایورز- یکی از واقعیت هایی که باید دانست، این است که کامپیوترهای شخصی به مرور زمان کندتر می شوند و سرعت آنها کاهش می یابد.
از سوی دیگر اتفاقی که برای نرم افزارهای کامپیوتری می افتد، به همان صورتی است که در سخت افزارها شاهد آن هستیم. 
وقتی عمر سخت افزارها بالا می رود، به مرور چالش های بیشتری را برای سیستم های عامل و نرم افزارها ایجاد می کنند.
براساس گزارش زد.دی نت، برخی مواقع کامپیوترهای شخصی به جایی می رسند که نیاز به تعمیر و بازرسی دارند. روش بازجوان سازی که بعضی از متخصصان توصیه می کنند این است که از رم  استفاده شود.
در طول چند هفته گذشته، بعضی از کارشناسان روی ارتقای برخی از سیستم های قدیمی کار کردند. 
این سیستم ها به طور میانگین عمری بیش از پنج سال داشتند و همه آنها به چندین رم مجهز شده بودند که این رم ها از 8 گیگابایت تا 32 گیگابایت می رسید و آنچه که زمان خرید آنها مدنظر قرار گرفته بود، پردازنده های رده بالا بود.
نکته قابل توجه اینکه سیستم های مورد نظر با وجود تعداد رم زیادی که در آن به کار رفته بود، به نقطه ای رسیده بودند که بسیار کُند و تنبل شده بودند؛ بنابراین چه چیزی باعث افزایش سرعت آنها شده است؟
تصور کارشناسان این بود که مشکل از هارد درایوهاست و جالب اینکه مشکل از همان نقطه بود؛ بنابراین، از چندین هارد جدید با ظرفیت های مختلف استفاده کردند تا اثر آن را روی سرعت سیستم مشاهده کنند.
تاثیر این کار بسیار خوب و جالب بود. 
زمان بوت سیستم که 30 تا 60 ثانیه بود، به کمتر از 10 ثانیه کاهش یافت و میزان پاسخ دهی ویندوز 10 افزایش یافت. نتیجه اینکه سیستم قابل استفاده شد و تمام این کارها بدون از بین بردن حتی یک مگابایت از فایل های موجود روی سیستم انجام شد.
همچنین به نظر کارشناسان استفاده از اس.اس.دی ها نیز می تواند در افزایش سرعت کامپیوتری نقش موثری ایفا کند.
  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :