آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208881
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1396 10:24
تعداد بازدید : 643

ه

دوره آموزشی آشنایی با نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی

دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات (ISIRI-ITTC) دوره آموزشی با هدف آشنایی متخصصان حوزه فناوری اطلاعات برای نحوه مشارکت در فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی برگزار می کند.

فناوران - علی آذرکار، دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC/JTC1 در ایران) گفت: تاکنون دوره های آموزشی مشابهی برای این منظور برگزار شده ولی دبیرخانه تصمیم دارد این دوره ها را در مقاطع زمانی کوتاه تر و با جمع بیشتری از مخاطبان و علاقه مندان برگزار 
کند. 
دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات افزود: سازمان ملی استاندارد ایران مسوولیت های دبیرخانه ای کمیته فنی فناوری اطلاعات را سال گذشته به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور محول کرد و این سازمان فعالیت هایی را برای ایجاد و فعال سازی کمیته های فرعی متناظر در کشور انجام داده است. 
هم اکنون چهار کمیته فرعی، کمیته فرعی 7 «مهندسی سامانه ها و نرم افزار»، کمیته فرعی 27 «فنون امنیت اطلاعات»، کمیته فرعی 40 «مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و حکمرانی فناوری اطلاعات» و کمیته فرعی 39 «پایداری برای فناوری اطلاعات و توسط آن»، به طور رسمی فعال شده و متخصصان این حوزه ها نظرات خود را درباره اسناد پیش نویس استانداردهای بین المللی برای سازمان ایزو ارسال کرده و می کنند.
آذرکار اهداف برگزاری این دوره را برشمرد و گفت: هدف، آشنایی با نحوه مشارکت متخصصان در فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی است. سازمان ایزو برای تدوین استانداردهای بین المللی چارچوب ها و رویه هایی دارد که تبعیت از آن ها برای مشارکت الزامی
است.
این دوره در دو بخش تدوین شده است؛ بخش نخست به معرفی ساختار JTC1 پرداخته و در بخش دوم، فرآیند تدوین استانداردها تشریح شده و مواردی که باید مورد توجه مشارکت کنندگان قرار گیرد، بیان خواهد شد.
این دوره آموزشی در تاریخ چهارشنبه 24 خردادماه سال جاری از ساعت 15 لغایت 17 و در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار 
می شود. 
علاقه مندان می توانند در صورت تمایل به حضور، اطلاعات خود را حداکثر تا تاریخ 22 خردادماه به آدرس jtc1@tehrannsr.org ارسال کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :