آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 208894
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1396 10:41
تعداد بازدید : 507

تلویزیون های UHD سامسونگ تاییدیه استاندارد دیجیتال یورو گرفت

شرکت سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که تمام مدل های تلویزیون UHD سال ۲۰۱۶ این شرکت تاییدیه کیفیت بالا (UHD) را از Digital Europe دریافت کرده اند.

فناوران- دیجیتال یورو (DE) نهادی مستقل برای همکاری میان کسب وکارهای فناوری اطلاعات اروپا و بخش محصولات مصرفی الکترونیکی این قاره است. 
این نهاد متشکل از ۶۲ عضو سازمانی و ۳۷ انجمن ملی تجاری است. 
دیجیتال یورو یکی از سازمان های بسیار تاثیرگذار در اروپا و درواقع نماینده صنعت فناوری های دیجیتال در این قاره است. 
استانداردهای سختگیرانه دیجیتال یورو در تمام تلویزیون های سامسونگ سری SUHD 2016 رعایت شده و درنتیجه تمام این دستگاه ها تاییدیه موردنظر را دریافت کرده اند.
 بر همین اساس، اکنون سری تلویزیون های SUHD 2016 سامسونگ با لوگوی European UHD TV روی بدنه خود به بازار عرضه شده اند. 
این تلویزیون ها لوگوی اتحادیه مصرف کنندگان فناوری (Consumer Technology Association) را نیز دارند.
بر اساس تعریف دیجیتال یورو، پیکسل کوچک ترین واحد رزولوشن تصویر است که می تواند روشنایی را در سطحی برابر با کل تصویر رندر کند. 
همچنین بر اساس این تعریف، در عددی که به عنوان دقت یا رزولوشن تصویر تلویزیون، به عنوان مثال ۲۱۶۰در۳۸۴۰ اعلام می شود، تنها پیکسل هایی به صورت عمودی و افقی شمرده می شوند که یکی از سه رنگ قرمز، سبز و آبی را تولید می کنند و پیکسل های حاوی رنگ های دیگر مانند پیکسل سفید در تلویزیون های مشابه برخی برندهای دیگر، از نگاه دیجیتال یورو محاسبه نمی شوند. 
همانطور که معیارهای تعریف شده نهاد دیجیتال یورو نشان می دهد اعطای چنین تاییدیه ای تنها پس از بررسی ها و آزمایش های دقیق و دشوار انجام می شود؛ لذا وجود آن تاییدی بی طرفانه و تخصصی بر کیفیت برتر تصویر در تلویزیون های SUHD سامسونگ
است.
با وجود این تاییدیه کاربران می توانند با خیالی راحت یکی از محصولات این سری را به عنوان تلویزیون نسل آینده به خانه های خود ببرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :