آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20928
تاریخ انتشار : 10 دی 1391 1:1
تعداد بازدید : 931

جای نگرانی برای فاش‌شدن اطلاعات کارمندان نیست

آخرین وضعیت سامانه کارمند

معاون راهبردی و معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهوری با تاکید بر رعایت مسایل ایمنی سامانه کارمند ایران گفت: به محض ابلاغ مصوبه از سوی دولت، سامانه مهر آفرین برای انجام امور استخدامی آغاز به کار خواهد کرد.

 

ایسنا- هاجر تحریری نیک‌صفت با بیان اینکه سامانه‌ کارمند ایران به منظور کمک به تصمیم‌گیری مدیران و ارایه‌ خدمات به کارمندان طراحی شده است، گفت: در این سامانه با رعایت تمامی جوانب ایمنی، سطوح دسترسی برای مدیران متناسب با مسوولیت آنها تعریف شده و این‌گونه نخواهد بود که یک شخص بتواند به اطلاعات تمامی کارمندان احاطه داشته باشد.
 وی گفت: این سامانه روی اینترانت (اینترنت داخلی) بوده و هیچ‌گونه نگرانی برای فاش‌شدن اطلاعات محرمانه اشخاص ثبت‌نام کننده وجود ندارد.
وی از سامانه کارمند ایران به عنوان یک پرونده الکترونیکی برای هر کارمند یاد کرد و افزود: بیمه، خدمات درمانی، تامین اجتماعی و بازنشستگی، خزانه، ثبت احوال و امثال آن از جمله مواردی هستند که یک کارمند به آنها نیاز دارد، بنابراین با وجود این سامانه دیگر نیازی به صرفه وقت و یا هزینه‌ برای رجوع به ادارات مورد نظر برای انجام کارها نیست و همین کمک بزرگی به کارمندان خواهد بود.
 تحریری نیک‌صفت با بیان اینکه تمامی فعالیت‌ها در این سامانه تعریف شده است و نمی‌توان خارج از چارچوب آن حرکت کرد، گفت: با نظارت کاملی که بر این سامانه و از طریق آن بر فعالیت‌های کارمندان انجام می‌شود، به‌طور یقین به شفاف‌سازی، عدالت در جذب، تکریم ارباب رجوع و رونق دولت الکترونیکی خواهد انجامید.
 وی همچنین از ثبت اطلاعات حدود یک میلیون و 800 هزار نفر از کارمندان در سامانه‌ کارمند ایران خبر داد و گفت: این درحالی است که بیش از دو میلیون کارمند در کشور وجود دارند که هر کدام به گونه‌ای تا زمانی که با نظام اداری ارتباط دارند باید از این سامانه استفاده کنند. از این‌رو با راه‌اندازی کامل آن باید تمامی این افراد اطلاعات خود را ثبت
کنند.
 معاون راهبردی و معاونت توسعه سرمایه انسانی رییس‌جمهوری گفت: تمامی اموری که به استخدام، تبدیل وضعیت و سایر مسایل آن مربوط می‌شود، از طریق سامانه کارمند ایران و در قالب بسته‌های مهر‌آفرین دولت انجام خواهد شد که بخش قابل ملاحظه‌ای از آن راه‌اندازی شده، اما منتظر ابلاغ مصوبه تصویب شده از سوی دولت برای شروع به کار جدی این سامانه هستیم.
 تحریری نیک‌صفت با بیان اینکه سامانه مهرآفرین دولت در کاهش بسیاری از فرآیند‌ها، افزایش سرعت در انجام امور و صرفه‌جویی در وقت موثر خواهد بود گفت: در تفویض اختیاری که به استانداران و عالی‌ترین سطح اجرایی دستگاه‌ها در مصوبه اخیر داده شده از سوی دیگر با قرار‌گرفتن تمامی ضوابط و دستور‌العمل‌هایی که باید رعایت شود و حتی فرم‌های دریافت اطلاعات در این سامانه آنها می‌توانند بدون مراجعه به مرکز تمامی امور استخدامی را انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :