آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2106
تاریخ انتشار : 25 مهر 1390 12:6
تعداد بازدید : 459

محبوبیت روز افزون بازی های ویدیویی میان کودکان آمریکایی

مطالعات گروه تحقیقاتی NPD نشان می دهد که کودکان و نوجوانان آمریکایی رده سنی 2 تا 17 سال نه تنها به راحتی می توانند به بازی های ویدیویی بپردازند، بلکه به نوعی به این ابزار اعتیاد دارند.

تلگراف- بر اساس این گزارش، 91 درصد از 2 تا 17 ساله‌های آمریکایی که تقریبا 64 میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند به بازی‌های ویدیویی علاقه بسیاری دارند و این در حالی است که تعداد این افراد نسبت به سال 2009 با رشد 9 درصدی همراه بوده است.
محققان NPD می‌گویند که این رشد در بازار بازی‌های ویدیویی تخمین زده شده، اما بیشترین رشد مربوط به کودکان 2 تا 5 سال است که اخیرا به طرفداران پروپا قرص بازی‌های ویدیویی تبدیل شده‌اند و تعداد آنها نسبت به سال 2009 حدود 17 درصد افزایش یافته است. نوجوانان 12 تا 17 سال نیز دومین گروهی هستند که بیشترین رشد را در کاربری بازی‌های ویدیویی دارند. به گفته آنیتا فرازیر، تحلیلگر NPD، رشد محبوبیت بازی‌های ویدیویی از سوی دیگر باعث درآمدزایی شرکت‌های بازی‌سازی شده است.
این محقق می‌گوید: از اوت سال گذشته تا امسال، 44 درصد از درآمد حاصل از فروش بازی‌های ویدیویی مربوط به کودکان می‌شود و این قشر از اجتماع مشتریان اصلی صنعت بازی‌ ویدیویی به شمار می‌روند. فرازیر می‌افزاید: با دانستن این موضوع که کودکان چگونه زمان خود را صرف بازی‌های ویدیویی می‌کنند و میزان پولی که چه در فروشگاه‌های سنتی و چه غیرسنتی هزینه می‌کنند، می‌توان بهتر با این قشر طرفدار ارتباط برقرار کرد. بررسی‌های NPD نشان می‌دهد زمانی که بچه‌ها از ابزارهای بازی استفاده می‌کنند، رفتار اعتیادگونه‌ای نسبت به موبایل‌ پیدا می‌کنند. محققان این مرکز همچنین دریافته‌اند که در سال 2009، فقط 8 درصد از کودکان آمریکایی به بازی‌هایی که روی پلات‌فورم موبایل‌شان نصب شده بود می‌پرداختند. این در حالی است که هم‌اکنون این میزان به 38 درصد رسیده است. محققان این مرکز همچنین اعلام کردند که کاربرد ابزارهای بازی قابل حمل نظیر پلی‌استیشن و DS از 38 درصد در سال 2009 به 45 درصد در سال میلادی جاری رسیده است. گفتنی است که نتایج این گزارش حاصل نظرسنجی از 4 هزار و 136 آمریکایی 2 تا 17 سال در یک سال گذشته منتهی به ماه اوت امسال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :