fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 21091
  تاریخ انتشار : 13 دی 1391 10:15
  تعداد بازدید : 521

  فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور:

  سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر راه اندازی می شود

  معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و آماده بهره برداری می شود.

  خبرگزاری فارس- حمید پارسایی درباره تغییر نحوه ثبت کد پستی و نشانی گفت: براساس قانون و آیین‌نامه سال 78 تغییر کد پستی برای افرادی که نشانی سکونت‌شان تغییر کرده الزامی است و باید با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام کنند.
  وی افزود: تغییر کد پستی سال‌هاست که به این روال انجام می‌شود ولی افراد کمتر به سایت مراجعه و نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام می‌کنند.پارسایی گفت: هم‌اکنون سایت جدیدی مختص تغییر نشانی و کد پستی در حال طراحی است که آدرس اینترنتی آن اعلام می‌شود.
  معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: حدود 80 دستگاه خدمات‌رسان به صورت آنلاین به سایت دسترسی دارند و با تغییر نشانی در این سایت دیگر نیازی به تغییر کارت ملی نیست و هزینه‌ای برای هم‌وطنان ایجاد نمی‌شود.پارسایی درباره زمان راه‌اندازی این سایت گفت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و به بهره‌برداری می‌رسد.وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تغییر نشانی در کارت‌های هوشمند چگونه اعمال می‌شود گفت: در این کارت‌ها که در آینده جایگزین کارت‌های فعلی می‌شود، تغییر نشانی در تراشه‌ای انجام می‌شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :