آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211113
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:2
تعداد بازدید : 1353

مردم کدام کشورها به موبایل اعتیاد بیشتری دارند؟

از آخرین باری که گوشی موبایل خود را چک کرده اید، چند دقیقه گذشته است؟

سـاحـره چـمـنی
@saherehchamani
اگر به اطراف خود نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که همه ما به گونه ای به گوشی های موبایل مان وابسته شده ایم، البته این وابستگی در بسیاری موارد هم به اعتیاد تبدیل شده است، به طوری که بدون گوشی های موبایل مضطرب و نگران می شویم، بی قراری می کنیم انگار جزیی از وجودمان همراه مان نیست.
استرس داریم مبادا کسی کار واجبی داشته باشد، مبادا تماس ا زدست رفته ای داشته باشیم، مبادا از خبرهای شبکه های اجتماعی دور بمانیم یا پیام ناخوانده ای داشته باشیم.این موضوع با قابلیت دسترسی گوشی های موبایل به اینترنت بیشتر شده است و وابستگی به گوشی های موبایل را دوچندان کرده است؛ چرا که در بسیاری از موارد همین دستگاه های کوچک نیاز ما به لپ تاپ یا کامپیوترهای دسکتاپ را از بین برده اند و کارها را بسیار ساده تر کرده اند. 
به این ترتیب زمان بیشتر از وقت مان را روی گوشي های موبایل آنلاین هستیم و بدون اینترنت معمولا کاری از پیش نمی بریم و تصورمان این است که بدون دسترسی به اینترنت گوشی های موبایل کاربردی نیستند.
این موضوع در چند سال گذشته افزایش یافته است تا آنجا که میزان استفاده از گوشی و صرف زمان به شکل آنلاین در مقایسه با سال 2012 تقریبا سه برابر شده است.
اما اینکه مردم کدام کشورها زمان بیشتری را در اینترنت می گذرانند، شاید برای شما هم جالب باشد.
براساس اینفوگرافیکی که از میزان استفاده کاربران از گوشی های موبایل در کشورهای مختلف انجام شده، برزیلی ها معتادترین کاربران موبایلی دنیا به شمار می روند. آنها روزانه به طور میانگین 5 ساعت روی گوشی های موبایل شان آنلاین هستند.این زمان برای کاربران چینی در طول روز سه ساعت و 3 دقیقه برآورد شده است.
در این بررسی ها کاربران آمریکایی در مقایسه با برزیلی ها و چینی ها زمان کمتری را روی موبایل شان می گذرانند؛ آنها روزی دو ساعت و 37 دقیقه آنلاین هستند.
کاربران ایتالیایی هم همانند آمریکایی ها مدت زمان مشابهی را روی گوشی های موبایل شان آنلاین هستند.
این رقم برای کاربران اسپانیایی 2 ساعت و 11 دقیقه محاسبه شده است، در حالی که مردم کره جنوبی و کانادا نیز با اختلاف یک دقیقه کمتر از اسپانیایی ها، در جایگاه بعدی این لیست قرار گرفته اند.
در این میان کاربران انگلیسی نیز 2 ساعت و 9 دقیقه را به شکل آنلاین با استفاده از گوشی های هوشمندشان سپری می کنند.
بر اساس این گزارش، آلمانی ها با اختلاف زیاد در مقایسه با سایر کشورها، به طور میانگین یک ساعت و 37 دقیقه در روز آنلاین هستند، در حالی که فرانسوی ها با رکورد یک ساعت و 32 دقیقه کمترین میزان اعتیاد به دستگاه های موبایل را به شکل آنلاین به نام خود ثبت کرده اند.
البته در این اینفوگرافیک همه کشورهای دنیا ثبت نشده است، اما می توان اینطور استنباط کرد که تقریبا تمام کشورهای جهان ساعات مشابهی را همانند کشورهای لیست شده به شکل آنلاین به استفاده از گوشی های موبایل شان می گذرانند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :