آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211116
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:5
تعداد بازدید : 1237

مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آسارایان:

سهم فروش آنلاین رایانه با استقبال کاربران رو به افزایش است

مدیرعامل فروشگاه اینترنتی تخصصی رایانه آسارایان گفت: فروش آنلاین کالا علاوه بر صرفه جویی در وقت کاربران، مزایایی چون افزایش امنیت در جابه جایی پول، کاهش هزینه های بازاریابی، صرفه جویی اقتصادی و افزایش فرصت‎های شغلی و کارآفرینی را به دنبال دارد.

فناوران - حسین عباس نژاد با بیان اینکه آسارایان فعالیت خود را از سال 89 با راه اندازی بخش آموزش در دنیای مجازی آغاز کرد، افزود: توسعه اینترنت و معرفی روش های جدید خرید باعث شد در سال 92 از تخصص خود استفاده کنیم و فروشگاه اینترنتی آسارایان را راه اندازی کنیم. 
وی اضافه کرد: منافع موجود در خرید اینترنتی هر روز تعداد بیشتری از مردم را به تجربه آن و ایجاد تغییر در الگوهای متداول خرید ترغیب می‏ کند و افراد این روش خرید را بیشتر منطبق بر شرایط زندگی مدرن می‏‏‏ بینند. 
عباس نژاد با بیان اینکه خرید آنلاین کالاها از با ارزشترین خدماتی است که روی اینترنت ارایه می شود، گفت: ویژگی‏‏‏ ها و طبیعت خرید اینترنتی با روحیات و نیازهای رو به رشد ما هماهنگ‏‏ تر شده است. همه سخت در حال تلاش برای پیشرفت‏‏ های شخصی و جمعی خود هستیم. 
وی درباره سهم فروش اینترنتی رایانه در کشور گفت: طبق آخرین آمار سهم فروش اینترنتی رایانه 7 تا 8 درصد در مقایسه با سایر کالاها بیشتر است. چراکه کاربران رایانه تمایل بیشتری به خرید آنلاین دارند.
مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آسارایان معتقد است: فروشگاه های اینترنتی به هیچ وجه رقیب هم نیستند. فروشگاه های اینترنتی تلاش می کنند مردم را به خرید آنلاین تشویق کنند تا آنها به تدریج به خرید آنلاین عادت کنند.
وی افزود: فروش اینترنتی کالا با وجود برخی مشکلات  از فروش سنتی آن بسیار جذاب تر است. به طور مثال در روستایی دورافتاده فردی کالایی را با قیمت بازار تهران خریداری می کند و با پرداخت 6 هزار تومان هزینه پست سفارشی آن را تحویل می‎گیرد.
عباس نژاد درباره خدمات پس از فروش و گارانتی کالاها نیز گفت: تمام کالاها از سوی شرکت واردکننده گارانتی می‎شود و ما نیز گارانتی تعویض 7 روزه محصول معیوب را داریم. یعنی اگر کالای خریداری شده دچار مشکلی باشد، به مدت 7 روز تعویض می شود. 
وی افزود: هزینه پست کالای مرجوعی را نیز خود شرکت پرداخت می‎کند.
وی درباره مشکلات این نوع کسب و کار گفت: فروش آنلاین کالا مشکلات خاص خود را دارد؛ به طور مثال گاهی کالا در انبار دپو می شود و به فروش نمی رود در صورتی که پول آن پرداخت شده است.
وی افزود: در بسیاری مواقع وقتی کالایی در انبار مانده، مجبور شده ایم آن را گارانتی کرده و با قیمت بسیار پایینی بفروشیم و این یعنی ضرر.
مدیرعامل آسا رایان افزود: گاهی نیز گردش مالی دچار مشکل می شود یا شرکت تامین کننده کالایی را که مشتری خرید کرده، ندارد و از قبل اعلام نکرده است.
وی با بیان اینکه مشکلی بابت مجوز فعالیت نداریم، گفت: شرکت ثبت شده و نماد اعتماد دارد و تاکنون مشکلی بابت دریافت مجوز نداشته ایم.
عباس نژاد گفت: آسارایان به صورت تخصصی روی فروش آنلاین کالاهای رایانه ای تمرکز دارد و تمایلی به گسترش سبد کالایی خود ندارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :