آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211119
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396 10:9
تعداد بازدید : 1208

نرم افزار هوشمندسازی مدارس طراحی شد

یک مقام مسوول در سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: سامانه نرم افزاری هوشمندسازی مدارس با هدف افزایش میزان محتوای بومی آموزشی در مدارس طراحی شد.


مهر - خسرو سلجوقی با بیان برنامه های در دست انجام برای حرکت به سمت ایجاد مدارس هوشمند در کشور گفت: هوشمندسازی تنها به معنای بردن اینترنت، کامپیوتر و لپ تاپ به مدارس نیست؛ بلکه هدف از هوشمندسازی مدارس این است که بتوان محتوای آموزشی را هوشمند کرد.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با بیان توافقات صورت گرفته میان وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس کشور ادامه داد: در راستای فرهنگسازی استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات در مدارس، سامانه نرم افزاری هوشمندسازی مدارس طراحی و آماده عرضه شده است.
وی با بیان اینکه این سامانه نرم افزاری را به زودی به صورت آزمایشی در تعدادی مدارس نصب و راه اندازی خواهیم کرد، گفت: هدف این است که این سامانه به تولید محتوای آموزشی در مدارس کمک کند. به این معنی که از طریق این نرم افزار، امکان تولید محتوا توسط دانش آموزان، معلمان و به طور کل کادر آموزشی مدارس وجود خواهد داشت. پس از این مرحله، محتوای تولیدشده در میان دانش آموزان توزیع می شود و این محتوا می تواند ارزش افزوده ایجاد کند.
سلجوقی افزود: با وجود ظرفیت رشد چشمگیر محتوا در فضای دیجیتال، امکان انتشار این حجم کتاب آموزشی وجود ندارد و سامانه نرم افزاری مدارس می تواند منابع ورودی آموزشی و نیز امکان تحلیل و بررسی محتوای تولید شده را فراهم کند.
وی با بیان اینکه این نوع هوشمندسازی مدارس در همه جای دنیا روال است، گفت: با وجود زیرساخت های ارتباطی لازم، تولید محتوای دیجیتال نقش موثری در هوشمندسازی مدارس ایفا می کند. این مقام مسوول در سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه یکی از زیرشاخه های سامانه نرم افزاری هوشمندسازی مدارس، اپلیکیشن است گفت: بالغ بر ۱۲.۵ میلیون دانش آموز، بیش از ۸۰۰ هزار معلم و یک میلیون کادر آموزشی می توانند از طریق اپلیکیشن در تولید محتوای آموزشی بومی موثر واقع شوند و در نهایت یکی از راه های رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در چندبرابر کردن ظرفیت محتوای بومی دیجیتال در کشور فراهم می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :