آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2114
تاریخ انتشار : 26 مهر 1390 9:42
تعداد بازدید : 2165

آغاز به کار نمايشگاه برترين‌هاي گوشي‌ تلفن همراه و دوربين

Camex 2011 در بازار موبایل ایران کلید خورد

نخستين نمايشگاه تخصصي برترين هاي گوشي تلفن همراه و دوربين روز گذشته کار خود را در بازار موبایل ایران آغاز کرد.

ایسنا- نخستين نمايشگاه تخصصي برترين‌هاي گوشي‌ تلفن همراه و دوربين که از 25 تا 29 مهرماه سال جاري از 10 صبح تا 8 شب در سالن نمايشگاهي بازار موبايل ايران در خيابان حافظ برگزار مي‌شود، روز گذشته با حضور مسوولان دولتي و اتحاديه از جمله رييس سازمان بازرگاني استان تهران، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رييس اتحاديه‌ كشوري صنف فروشندگان دستگاه‌هاي صوتي و تصويري، تلفن همراه و لوازم جانبي افتتاح شد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، رييس سازمان بازرگاني استان تهران با اشاره به آشفتگي‌های موجود در بازار موبایل گفت: معاملات در بازار موبايل بايد شفاف شود و برگزاري نمايشگاه‌ها به شفافيت‌سازي اوضاع سرعت ببخشد.
وي خطاب به ابراهیم درستي، رييس اتحاديه‌ كشوري صنف فروشندگان دستگاه‌هاي صوتي و تصويري، تلفن همراه و لوازم جانبي گفت: مسووليت شما از گذشته سنگين‌تر شده و ما نيز تمام شكايت گوشي تلفن همراه را به شما سوق مي‌دهيم. بايد كارها به گونه‌اي صورت گيرد كه حق دو طرف رعايت شود.
صادقي تاكيد كرد: در حال حاضر در بازار موبايل هميشه حق با فروشنده است، اما بايد اين روند مقداري تغییر کند.
ابراهيم درستي نيز خطاب به صادقي با اشاره به ورود موبايل از پانزدهم شهريورماه سال 72 به ايران گفت: هدف از برگزاري نمايشگاه اطلاع‌رساني جامع نسبت به خدمات، توجه به مشتري‌مداري و ارایه‌ خدمات پس از فروش به مشتریان است.
رييس اتحاديه‌ كشوري صنف فروشندگان دستگاه‌هاي صوتي و تصويري، تلفن همراه و لوازم جانبي با تاكيد بر اينكه امروز كالاي قاچاق يك پديده‌ شوم است، گفت: در سري قبل برگزاری شب‌هاي آخر استقبال بسيار خوبي از نمايشگاه شد، به گونه‌اي كه بالاي 30 هزار بازديد‌كننده به نمايشگاه آمده بودند.
رييس سازمان بازرگاني استان تهران خطاب به درستي تاكيد كرد: بايد اعضا آموزش ببينند و ياد بگيرند كه مقيد باشند. گاهي كالايي به مصرف‌كننده داده مي‌شود كه مشكل دارد و يا از سوي ديگر براي گارانتي از كارت‌هاي جعلي و غيرمعتبر استفاده مي‌شود.

توليدات داخلي تلفن همراه بخش ضعيفي از نياز كشور را تامين مي‌كند
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت‌ نیز در مراسم افتتاحيه نخستين نمايشگاه تخصصي برترين‌هاي گوشي تلفن همراه و دوربين (كمكس 2011) گفت: توليدات داخلي تلفن همراه بخش ضعيفي از نياز كشور را تامين مي‌كند.
قبادي اعلام كرد: در اين نمايشگاه از توليد‌كنندگان گوشي تلفن همراه دعوت شده تا آخرين دستاورد‌هاي خود را با آخرين دستاورد دنيا مقايسه كنند.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت‌ با بيان اينكه در بحث واردات اين كالا مشكلاتي وجود دارد، به قاچاق اشاره كرد و گفت: شايد برگزاري اين نمايشگاه‌ها بتواند به مبارزه با قاچاق گوشي تلفن همراه كمك كند. شناسايي و معرفي توليد‌كنندگان داخلي مي‌تواند كمك كند تا بدانيم در كجاي اين صنعت قرار داريم.
قبادي با اشاره به تعرفه‌ واردات موبايل گفت: در بحث تعرفه معمولا نظر كارشناسان و مسوولان اتحاديه‌ مربوطه در نظر گرفته مي‌شود تا توليد‌كننده‌ داخلي نيز آسيب نبيند و از سوي ديگر سختگيري هم نشود، چرا كه اگر سختگيرانه عمل كنيم با بحث قاچاق مواجه مي‌شويم.
 
تعرفه واردات تلفن همراه بايد برداشته شود
رييس اتحاديه كشوري صنف فروشندگان دستگاه‌هاي صوتي و تصويري، تلفن همراه و لوازم جانبي با تاكيد بر اينكه با وجود كاهش تعرفه‌ واردات تلفن همراه، وارد‌كننده همچنان باید 5/16 درصد هزينه كند، گفت: تعرفه بايد برداشته شود؛ در صورت برداشته‌شدن تعرفه، 4 درصد ماليات بر ارزش افزوده نصيب دولت مي‌شود و از سوي ديگر قاچاق هم صورت نمي‌گيرد.
وي با بيان اينكه براي دومين‌بار است که نمايشگاه موبايل در سال جاري برگزار مي‌شود، اعلام كرد: اين نمايشگاه با اهداف مشتري‌مداري و خدمات پس از فروش تا روز جمعه از ساعت 10 صبح تا ساعت20 داير است.
درستي با تاكيد بر پرهيز از موازي‌كاري گفت: در اين نمايشگاه حدود 57 غرفه برپا شده كه بيش از 35 غرفه مربوط به گوشي تلفن همراه بوده و بهترين برند‌ها در اينجا حضور دارند.
رييس اتحاديه كشوري صنف فروشندگان دستگاه‌هاي صوتي و تصويري، تلفن همراه و لوازم جانبي در مورد سهم توليد‌كنندگان داخلي گوشي تلفن همراه از بازار گفت: نبايد احساسي عمل كنيم. توليد‌كنندگان داخلي براي داشتن سهم از بازار بايد فعاليت كنند، اما حضورشان در حال حاضر كمرنگ است.
وي با بيان اينكه تلفن همراه يك پديده است، گفت: شكوفايي ما در اين حوزه روزي است كه صادرات داشته باشيم، اما نياز كنوني، حذف تعرفه‌ واردات براي ثبات بازار است.
رييس اتحاديه كشوري صنف فروشندگان دستگاه‌هاي صوتي و تصويري، تلفن همراه و لوازم جانبي با تاكيد بر اينكه حدود 800 هزار گوشي به صورت ماهانه قاچاق مي‌شود، ابراز اميدواري كرد كه با حذف تعرفه، قاچاق گوشي همراه از بين برود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :