آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211707
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 10:32
تعداد بازدید : 839

میرمهدی در گفت‎و‌گو با فناوران اعلام کرد

حمایت قاطع اتحادیه فناوران از تشکیل اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در واکنش به تشکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی گفت: اتحادیه صد در صد موافق تشکیل این اتحادیه است و از آن حمایت می کند.


فناوران - سیدمهدی میرمهدی افزود: تا قبل از سال 95، اتحادیه فناوران تهران مجوز کسب و کارهای اینترنتی را صادر می کرد که به دلیل محدودیتی که داشتیم، با ابلاغ آیین نامه‎‏ای از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت این کار از ابتدای سال 95 به اتاق اصناف استان ها سپرده شد.
وی اضافه کرد: با ابلاغ این آیین نامه تمام مدارک فروشگاه های اینترنتی که از اتحادیه مجوز فعالیت گرفته یا در شرف آن بودند، از سوی اتحادیه به اتاق اصناف ارایه شد و اکنون که تعداد اعضا افزایش یافته، طبق قانون نظام صنفی اتاق اصناف درصدد تاسیس اتحادیه کشوری برآمده است.
میرمهدی با بیان اینکه کسب و کارهای اینترنتی نیازمند یک اتحادیه کشوری هستند، گفت: فعالان فروشگا ه های مجازی و کسب و کارهای شبکه ای نیازمند اتحادیه ای هستند تا بتوانند مشکلات خود را آنجا بررسی و حل و فصل کنند.
وی تصریح کرد: البته طبق آیین نامه ای که تدوین شده است، استارت آپ ها ربطی به این اتحادیه ندارند و شاید در آینده با تعریف قوانین مربوط به آن جذب این اتحادیه شوند.

 ادغام اتحادیه یا تشکیل اتحادیه!
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه تشکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی ربطی به ادغام اتحادیه های همگن ندارد، گفت: این دو موضوع کاملا جداست. اتحادیه های همگن، اتحادیه هایی هستند که بخش عمده‎ای از کار آنها مشابه هم است؛ مثلا در حوزه خودرو 18 اتحادیه وجود دارد؛ اما تشکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی کاملا ضروری است؛ زیرا هنوز این کسب و کارها متوالی مشخصی ندارند و فعالان آن سردرگم هستند.
وی گفت: طبق قانون نظام صنفی هر صنفی که تعداد اعضای آن پروانه کسب دارند، از 300 نفر بیشتر باشد می‎ توانند اتحادیه تشکیل دهند و اکنون بیش از 2500 فروشگاه مجازی در کل کشور مجوز فعالیت 
گرفته ‎اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :