آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211710
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 10:37
تعداد بازدید : 593

بازار کامپیوتر روزه گرفته است

بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری در هفته های گذشته تحت تاثیر ماه رمضان قرار گرفت و مانند سال های قبل با کاهش بیشتر حجم تقاضا مواجه شد.


فناوران- تجربه ثابت کرده است که هر سال با فرا رسیدن ماه رمضان از حجم تقاضا از بازار کامپیوتر و کالاهای دیجیتال کاسته می شود و امسال هم به روال گذشته با وجود کاهش نسبی قیمت ها در بازار کامپیوتر، همچنان بازار در رکود به سر می برد.
فعالان بازار کامپیوتر می گویند: هر سال در این ایام بازار تقریبا به یک حالت استراحت می رود؛ اما امسال که بازار از اوایل سال در حال استراحت بود، شرایط کمی سخت تر شده است.
به گفته این فعال بازار کامپیوتر، زمان اذان مغرب حدود ساعت تعطیلی بازار کامپیوتر است و با توجه به اینکه بیشتر خریداران ترجیح می دهند پس از زمان افطار برای خرید به بازار مراجعه کنند، بازار در طول روز در حالت نیمه تعطیل است و پس از افطار هم زمان قانونی تعطیلی بازار فرا می رسد.
یکی دیگر از فعالان بازار اما می گوید: درست است که بازار در ایام رمضان به حالت استراحت می رود، اما مسایل دیگری بر این رکود تاثیر گذاشته است که نوسانات نرخ دلار و انتظار خریداران برای کاهش بیشتر قیمت ها از دلایل مهم تشدید رکود بازار است.
به گفته وی، پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و آغاز روند نزولی نرخ دلار، این شایبه نزد برخی به وجود آمده است که کاهش نرخ دلار آزاد روندی مداوم خواهد شد و به همین دلیل در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها از خرید خودداری می کنند.
به گفته این فعال بازار کامپیوتر، شنیده ها حاکی از این است که خریداران در انتظار کاهش قیمت دلار تا حدود 3500 تومان هستند و این درحالی است که با توجه به شرایط موجود حتی اگر نرخ دلار در این حد کاهش یابد، امکان کاهش قیمت کالاهای کامپیوتری وجود ندارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :