آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211712
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 10:40
تعداد بازدید : 1299

اعتیاد کودکان به گوشی در حد مواد مخدر خطرناک است

کارشناسان معتقدند قرار دادن گوشی هوشمند در اختیار کودکان مانند دادن یک گرم کوکائین به آنهاست.


ایسنا - گروهی از کارشناسان در یک کنفرانس آموزشی در لندن هشدار دادند: مدت زمانی که کودکان در شبکه های اجتماعی می گذرانند، می تواند همچون مصرف مواد مخدر و الکلی برای آنان اعتیادآور باشد و باید تحت درمان قرار گیرند.
به گفته کارشناسان اغلب مواقع مدت زمانی که کودک صرف کار با وسایل الکترونیکی می کند، به عنوان عاملی بالقوه در اعتیاد افراد نادیده گرفته می شود. زمانی که از اعتیاد صحبت می شود افراد به دنبال مصرف مواد مخدر هستند اما اعتیاد الگویی رفتاری است که می تواند خود را به شیوه های متفاوتی نشان دهد.
کارشناسان انگلیسی همچنین اظهار داشتند اخیرا نگرانی ها درباره تعداد افراد جوانی که از طریق وسایل الکترونیکی به محتویات نامناسب دسترسی دارند، افزایش یافته است.
یکی از متخصصان ترک اعتیاد در انگلیس گفت: دو سوم مراجعه کنندگان من افراد ۱۶ تا ۲۰ ساله هستند که برای درمان اعتیاد مراجعه می کنند و این آمار طی ۱۰ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، همچنین در مطالعه اخیر که با حضور بیش از ۱۵۰۰ معلم انجام گرفت دو سوم از آنان اظهار داشتند که می دانند دانش آموزان محتویات غیراخلاقی با یکدیگر به اشتراک می گذارند. علاوه بر این در سه سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ کودک به دلیل جرایم مرتبط با تصاویر مبتذل به پلیس گزارش شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :