آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211715
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 10:45
تعداد بازدید : 1125

سامانه کد رهگیری و تجارت داخلی امسال عملیاتی می شود

سرپرست دفتر تجارت الکترونیکی سازمان توسعه تجارت با اشاره به سامانه های مرتبط به سامانه جامع تجارت گفت: سامانه شناسه کالا رونمایی شده، دستورالعمل های آن اجرایی شده و براساس دستورالعمل کالاهای وارداتی در سامانه ثبت می شود.


فارس- رمضانعلی صادق زاده گفت: سامانه تجارت خارجی با توجه به تعاملات با گمرک، تکالیف قانونی خود را انجام می دهد و تبادل اطلاعات بین پنجره واحد گمرک و سامانه تجارت خارجی براساس توافقات در حال انجام است. 
وی با بیان اینکه پیمانکار سامانه تجارت داخلی امسال انتخاب می شود، بیان داشت: امسال این سامانه عملیاتی می شود. 
صادق زاده گفت: بنابراین برای واردات، ثبت نام کالا های وارداتی از طریق سامانه ثبتارش انجام می شود و مدارک مورد نیاز از جمله کارت بازرگانی چک می شود و مبادلات بانکی شامل مبادلات ارزی و ریالی که به سیستم ریالی و بانک مرکزی مربوط است به طور الکترونیکی انجام می شود. 
سرپرست دفتر تجارت الکترونیکی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: پس از ورود کالا فاکتورها و مدارکی که مورد نیاز برای ترخیص است، توسط گمرک صادر می شود و سپس کالای وارداتی به انبارها منتقل و سپس در ادامه زنجیره توزیع به دست مصرف کننده می رسد.
وی با بیان اینکه سامانه کد رهگیری کالا هم امسال عملیاتی می شود، بیان داشت: اتصال بین سامانه جامع تجارت و پنجره واحد گمرک برقرار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. 
صادق زاده افزود: فعلا 10 گروه کالایی از جمله پوشاک، مواد پتروشیمی، لوازم خانگی، لوازم یدکی، دخانیات، تلفن همراه و امثال آن که زمینه واردات قاچاق این اقلام  بیشتر است برای واردات با شناسه کالا باید در سامانه ثبتارش ثبت شود و مراحل واردات این کالاها باید در سامانه جامع تجارت طی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :