آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211749
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 11:44
تعداد بازدید : 873

128 کیلوبیت

اگر بخواهید، حتی روی قله اورست هم می توانید به وای فای دسترسی داشته باشید. درنتیجه به جرأت می توان گفت که در تمامی نقاط زمین دسترسی به اینترنت امکان پذیر است.

ایتنا- شرکت «اورست لینک»، 200 هات اسپات وای فای در بیش از 40 روستا راه اندازی کرده و اخبار حاکی است که بیش از 1600 کوه نورد در اورست به اینترنت دسترسی داشته اند.
این شرکت 34هزار نفر از مردم محلی و بیش از 40 هزار گردشگر در سال را پوشش می دهد.سرینگ جی شرپا، مدیرعامل شرکت اورست لینک در یک پست وبلاگی نوشت که قبل از سال 2000، تنها وسیله ارتباطی در نپال، نوشتن نامه بود که گاه این نامه ها به وسیله هلیکوپتر تحویل داده می شد. اما در آن سال سرطان سینه مادر شرپا تشخیص داده می شود و او مجبور می شود که به نزدیک ترین شهر پرواز کند و سپس برای درمان به هند برود. خواهرانش در نپال زندگی می کردند و مجبور بودند که کسب و کارشان را مدتی تعطیل کنند تا بتوانند در هند در کنار مادرشان باشند. 
شرپا گفت که مادرش را همان سال از دست داد. او به خاطر این تجربه سخت، تصمیم گرفت اقدامی موثر کند و بدین منظور، شبکه ای را با پهنای باند 128 کیلوبیت در نپال راه اندازی کرد.
هدف اولیه این بود که روستاهای دورافتاده ای که فاقد ارتباط بودند، به این شبکه متصل شوند. همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه کشور وی وارد دوره ای از ناآرامی های سیاسی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :