آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211786
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1396 10:16
تعداد بازدید : 1198

اجرای نسخه الکترونیکی در ۴۴۰مرکز درمانی کل کشور

دفترچه بیمه از تیرماه در تهران حذف می شود

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از اجرای نسخه الکترونیکی در ۴۴۰ مرکز درمانی و بیمارستان تامین اجتماعی خبر داد.

فناوران- محمدعلی همتی دیروز در اولین گردهمایی بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی گفت: بیش از ٦٠ برنامه عملیاتی در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در دستور کار داریم که ٢٣ برنامه در بخش IT سازمان پیش بینی شده است.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی این سازمان گفت: در آغاز این طرح در ١٠ استان پرونده دفترچه درمان بسته شد. در مجموع در ٣٦٠ مرکز درمانی و ٨٢ بیمارستان این سازمان نسخه الکترونیکی اجرایی شده و اعلام آمادگی می کنیم که به صورت سراسری در کل کشور نسخه الکترونیکی را توزیع کنیم و دفترچه درمان حذف شود.
همتی گفت: یکی از مهمترین گام هایی که دولت برداشته در خصوص طرح تحول نظام سلامت است که در همین راستا هم حمایت های کارشناسی و هم مالی از سوی سازمان تامین اجتماعی شده است.
 حذف دفترچه در تهران
از سوی دیگر، مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران نیز گفت: دفترچه های درمان تأمین اجتماعی از تیرماه در مراکز تأمین اجتماعی استان تهران حذف خواهد شد.
محمدتقی خسروانی مقدم در گفت وگو با فارس، درباره حذف دفترچه ها در مراکز تأمین اجتماعی، اظهار داشت: پس از ایجاد زیرساخت های لازم و استفاده از سیستم HIS در تمام مراکز ملکی روند حذف دفترچه های درمانی در بیمارستان ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی آغاز شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر بخش اعظمی از مراکز درمانی این سازمان از دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی دیگر استفاده نمی کند و بیمه شدگان با مراجعه به این مراکز و ارائه کد ملی خدمات درمانی لازم را دریافت می کنند.
مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، گفت: از ابتدای تیر ماه در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان تهران دفترچه های درمانی حذف و در مرحله نخست کد ملی جایگزین می شود.
خسروانی مقدم با اشاره به اینکه بیمه شدگان با حضور در مراکز درمانی تأمین اجتماعی باید دفترچه های درمانی را همراه داشته باشند، گفت: با توجه به اینکه هنوز در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی و همین طور درمان غیرمستقیم، حذف دفترچه های درمانی اجرایی نشده است بنابراین دفترچه ها باید فعلاً همراه بیمه شدگان باشد.
مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، افزود: البته ایجاد زیرساخت های لازم در درمان غیرمستقیم برای حذف دفترچه های درمانی نیز انجام شده است و به زودی عملیاتی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :