آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211789
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1396 10:19
تعداد بازدید : 607

اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد

پیشنهادهای بخش خصوصی برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده

مدیر واحد خدمات مالیاتی معاونت کسب و کار اتاق تهران گفت: نقطه نظرات اتاق تهران درخصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده، در قالب بسته ای پیشنهادی برای ارایه به مرکز پژوهش های مجلس آماده شد.

اتاق تهران - پیمان دارابیان توضیح داد: از مدت ها قبل چنین عنوان شده بود که قانون مالیات بر ارزش افزوده قرار است با ارایه لایحه ای  از سوی سازمان امور مالیاتی به مجلس اصلاح شود. نسخه نهایی لایحه پیشنهادی دولت با اصلاحاتی که سازمان امور مالیاتی بر آن اعمال کرد، نهایتا در اسفند سال ۹۵ منتشر شد و از همان تاریخ به بعد بررسی متن این لایحه در دستور معاونت کسب و کار اتاق تهران قرار گرفت.
او ادامه داد: بر این اساس کارگروهی متشکل از زبده ترین مشاوران و کارشناسان مالیاتی در اتاق تهران تشکیل شد و به موجب آنچه در این کارگروه به تصویب رسید، مقرر شد نقطه نظرات تشکل های اقتصادی دریافت شود.
دارابیان گفت: سازمان امور مالیاتی به دلایلی که برای این کارگروه روشن نشد، به جای ارایه لایحه اصلاحی مبتنی بر قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۸۷، مبادرت به تنظیم لایحه مالیات بر ارزش افزوده به صورت یک قانون جدید کرده است که این امر، مقایسه مقررات قانون قدیم و جدید را با دشواری های عدیده ای مواجه کرد.
او افزود: در ادامه روند بررسی این لایحه، پس از وصول نقطه نظرات تشکل های اقتصادی بخش خصوصی، مراتب مورد تجزیه و تحلیل و بررسی کارشناسی قرار گرفت و ضمن تطبیق با اهداف لایحه برای طرح در کارگروه جمع بندی شد. اکنون پس از طی بیش از ۱۳۰۰ نفر ساعت کار کارشناسی فشرده، پیشنهادات اصلاحی اتاق تهران آماده ارایه به مرکز پژوهش های مجلس است.
مدیر واحد خدمات مالیاتی اتاق تهران در ادامه گفت: به طور کلی در هر برهه ای که شرایط برای ارایه پیشنهادات اصلاحی بخش خصوصی بر لوایح قانونی فراهم می شود، دقت فعالان بخش خصوصی معطوف به این مساله است که تنظیم این پیشنهادات، الزاما باید به نحوی صورت گیرد که حاصل کار، حقوق متقابل سازمان های اجرایی دولتی نظیر سازمان امور مالیاتی و بخش خصوصی را با نگاهی برابر و عادلانه در نظر بگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :