آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211860
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1396 10:44
تعداد بازدید : 669

10 پیشنهاد به رییس جمهور برای تقویت بخش خصوصی

اتاق تهران آماده همکاری برای تحقق دولت الکترونیکی است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران که دیروز در محل این نهاد برگزار شد، گفت: انتظار ما این است تقویت نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور در دولت دوازدهم جامه عمل بپوشد و به این ترتیب اقتصاد کشور پویاتر شود.

فناوران - مسعود خوانساری درخواست های اتاق بازرگانی در دولت دوازدهم و پیشنهادهای فعالان بخش خصوصی را در ۱۰ بند ارایه کرد و افزود: نخستین پیشنهاد ما این است که دولت دوازدهم توانایی و ظرفیت اتاق های بازرگانی را به ویژه در فرصت های صادراتی مدنظر قرار دهد.
او گفت: دومین پیشنهاد ما کمک بخش خصوصی به دولت در اجرای طرح های نیمه تمام و طرح های استانی است. 
خوانساری اضافه کرد: تصدی گری های دولت با کوچک شدن دولت کاهش خواهد یافت که کاهش نقش تصدی گری دولت خود امری تاثیرگذار در توسعه اقتصاد کشور است.
وی افزود: پیشنهاد چهارم ما به رییس جمهور این است که پیش از معرفی وزرا به مجلس از وزرا بخواهند در کوچک کردن وزارتخانه ها که لازمه کوچک شدن دولت است، با بخش خصوصی تقسیم کار و از نظر بخش خصوصی استفاده کنند.
خوانساری گفت: پیشنهاد پنجم ما اعلام آمادگی اتاق بازرگانی برای تامین رایزنان اقتصادی ایران در دیگر کشورها با همکاری وزارت امورخارجه است.
خوانساری افزود: پیشنهاد ششم ما این است که برای عبور از رکود و رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصد نیاز به جذب سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰ میلیارد دلاری به ویژه برای ایفای نقش بخش خصوصی در اقتصاد داریم.
وی همچنین گفت: پیشنهاد هفتم ما این است که رییس جمهور در آستانه معرفی وزرا به ویژه وزرای اقتصادی نظر فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی را لحاظ کند.
رییس اتاق تهران ادامه داد: پیشنهاد هشتم ما اعلام آمادگی اتاق های بازرگانی با عنوان دیده بان گردش های اقتصادی به منظور شفاف سازی اقتصاد و مبارزه با فساد است.
خوانساری در بیان پیشنهاد نهم اتاق بازرگانی به دولت هم گفت: آمادگی داریم در تحقق دولت الکترونیکی با دولت دوازدهم همکاری کنیم.
وی درباره ارایه لایحه تفکیک چند وزارتخانه که یک فوریت آن در مجلس به تصویب رسید، افزود: پیشنهاد و تقاضای آخر ما این است که دولت در موضوع این لایحه به جای شتاب کردن در اجرا، با بررسی و کارشناسی بیشتر اقدام کند، زیرا همانطور که ادغام وزارتخانه ها با بخش کارشناسی همراه نبود، به نظر می رسد در تفکیک وزارتخانه ها هم کارشناسی لازم صورت نگرفته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :