آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211863
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1396 10:50
تعداد بازدید : 1446

نقش شبکه ملی اطلاعات در رونق کسب و کار

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نقش شبکه ملی اطلاعات در تحقق شعار امسال گفت: شکل گیری خدمات بومی بر بستر شبکه ملی اطلاعات، ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار را به همراه دارد.

مهر - محمدجواد آذری به نقش شبکه ملی اطلاعات در تحقق شعار امسال  (اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال) پرداخت  و گفت: کسب و کارهای اینترنتی می توانند منبع عظیم اشتغال باشند و رونق کسب و کار را در این بخش با ارایه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات به وجود آورند.
وی ادامه داد: از سال گذشته و پس از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، با کاهش قیمت پهنای باند سعی کردیم سرویس های بومی بر بستر این شبکه شکل گیرد تا شاهد ایجاد اشتغال برای جوانان باشیم. به نحوی که با رشد ترافیک حاصل از سرویس های این حوزه از جمله خدمات ویدیویی و اشتغال ایجاد شده در این بخش، درآمد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۲۰ هزار میلیارد تومان به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به وجود پتانسیل بالای نیروی انسانی در این حوزه پرداخت و افزود: استعداد و ظرفیت نیروی متخصص در این بخش زیاد بوده اما تاکنون موقعیت برای استفاده از این توان، کم بوده است. به همین دلیل ما به دنبال ایجاد فضا و ظرفیت سازی برای رونق کسب و کارها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم.
وی گفت: : برای مثال شاهد تولید بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن آندروییدی در کشور هستیم و ۲۲ هزار گروه توسعه دهنده اپلیکیشن و ۱۰۰ هزار شغل، طبق گزارش مرکز آمار در این بخش ایجاد شده است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه تحقق شبکه ملی اطلاعات، اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات را رقم زد، خاطرنشان کرد: برای اشتغال کسب و کارهای نوپا، ما زمینه ساز هستیم و با وجودی که نقش مستقیم نداریم اما با کاهش تعرفه پهنای باند اینترنت، باعث کاهش تعرفه خدمات بومی در داخل کشور خواهیم بود تا در نهایت کاربر از محتوای داخلی مقرون به صرفه استفاده کند.
به گفته آذری، مصرف خدمات بومی داخل کشور، باعث ایجاد کسب و کارهای داخلی و نوپا می شود و موجب تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» خواهد شد. به همین دلیل ما به عنوان محرک ایجاد این فضا، این موضوع را جدی ترین دستورالعمل برای سال جاری در نظر گرفته ایم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :