آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211867
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1396 10:55
تعداد بازدید : 1238

آماری از نحوه استفاده مردم از گوشی های هوشمند

آمار استفاده از گوشی های هوشمند هر روز در حال افزایش است و مردم هر روز به این دستگاه ها وابسته تر می شوند به طوری که حتی تصور چند ساعت بدون گوشی، برای آنها زجرآور است.

فناوران - بر این اساس در این گزارش به آمارهای جالبی از استفاده کاربران از گوشی های هوشمند در موقعیت های مختلف می پردازیم.
حدود 5 میلیارد نفر در دنیا گوشی موبایل دارند که از این رقم حدود دو میلیارد نفر از گوشی هوشمند استفاده می کنند. این درحالی است که جمعیت زمین 5/7 میلیارد نفر برآورد شده است که به این ترتیب حدود 65 درصد جمعیت دنیا گوشی موبایل دارند و از این رقم 25 درصد از گوشی هوشمند بهره می برند. بر این اساس پیش بینی می شود که تا سال 2020 این رقم به 85 درصد افزایش یابد.
بر اساس یک اینفوگرافیک که از کاربران گوشی های موبایل تهیه شده، افرادی که موبایل دارند از افرادی که از مسواک استفاده می کنند، بیشتر هستند.
سال 2015 یک میلیارد و 910 میلیون نفر گوشی هوشمند داشتند و این رقم در سال 2020 به 6 میلیارد و 200 میلیون نفر می رسد.
چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا، حدود 600 میلیون نفر کاربر گوشی هوشمند دارد که این رقم همواره در حال افزایش است.
بعد از چین آمریکا با بیش از 200 میلیون نفر کاربر گوشی هوشمند، جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده است و هند با اختلاف کمی در جایگاه سوم قرار گرفته است.
در این میان ژاپن با حدود 60 میلیون نفر کاربر گوشی هوشمند، جایگاه چهارم، روسیه جایگاه پنجم، برزیل و آلمان جایگاه ششم و هفتم، اندونزی، انگلیسی و کره جنوبی به ترتیب جایگاه هشتم، نهم و دهم را به خود اختصاص داده اند.
براساس آمارها، میزان استفاده از گوشی های هوشمند به طور میانگین 5 ساعت در روز برآورد شده است، 85 درصد کاربران صبح ها اولین کاری که انجام می دهند، چک کردن یک اپلیکیشن خاص روی گوشی هوشمندشان
است.
این آمارها همچنین نشان داده که 47 درصد کاربران زن هستند و 53 درصد از کل کاربران موبایل را مردان تشکیل می دهند.
44 درصد کاربران می گویند که هرگز بدون گوشی موبایل شان به رختخواب نمی روند که مبادا تماس از دست رفته یا پیامی داشته باشند.
73 درصد کاربران ترس از دست دادن گوشی موبایل شان را دارند و از این رقم، 63 درصد را مردان و 84 درصد را زنان تشکیل می دهند.
گردن درد یکی از عوارض عمومی ناشی از استفاده از گوشی های موبایل است. این آمارها همچنین نشان داده که بیش از 70 درصد کاربران حتی داخل توالت هم گوشی موبایل همراه شان است و 12 درصد داخل حمام هم گوشی موبایل شان را همراه دارند.
35 درصد افراد در مکان های عمومی از گوشی هوشمندشان استفاده می کنند و 33 درصد داخل رستوران هم حاضر نیستند گوشی موبایل شان را رها کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :