آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211871
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1396 11:5
تعداد بازدید : 1185

انتقاد نماینده مردم رشت در مجلس؛

در کنترل فضای مجازی عقب مانده ایم

نماینده مردم رشت و رییس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه های خبری در مجلس گفت: مقام معظم رهبری بیان داشتند ضمن افزایش سرعت اینترنت باید در حوزه کنترل فضای مجازی به روزتر و توانمندتر شویم، چرا که در حال حاضر از حیث شبکه ملی اطلاعات و کنترل فضای مجازی بسیار عقب مانده ایم.

ایسنا - جباری کوچکی نژاد گفت: مقام معظم رهبری در جلسه روز گذشته خود بحث های بسیار جدی درباره فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات و سرعت اینترنت بیان کردند. فضای مجازی در همه دنیا توسط کشورها کنترل می شود و از طریق شبکه های داخلی کشورها، مردم از نظر اطلاعاتی تغذیه می شوند.
وی ادامه داد: متاسفانه در زمینه شبکه ملی اطلاعات و کنترل فضای مجازی بسیار عقب مانده ایم و شاید یکی از نگرانی های مقام معظم رهبری همین مساله باشد.
کوچکی نژاد با انتقاد از سرعت بسیار پایین اینترنت در شهرها و روستاهای کشور گفت: دانشجویان و فارغ التحصیلات دانشگاهی از سرعت کند اینترنت در مراکز و شهرهای مختلف گلایه مند هستند، حتی سرعت اینترنت در روستاها اعتراضات و گلایه های روستاییان به نمایندگان را شدت بخشیده است.
نماینده مردم رشت در مجلس، افزایش سرعت اینترنت، کنترل فضای مجازی و به بهره برداری رسیدن کامل شبکه ملی اطلاعات را از بحث های بسیار مهمی دانست که باید توسط شورای عالی فضای مجازی به آن پرداخته شود.
رییس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه های خبری در عین حال نبوغ و توانایی دانشمندان و نخبگان مراکز علمی، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان را در صادرات سخت افزار و نرم افزار مورد توجه قرار داد و افزود: در داخل کشور دارای ضعف ها و کاستی هایی در حوزه فضای مجازی هستیم که می توان در صورت اختصاص بودجه کافی و اراده متولیان امر نقص ها را در کوتاه مدت برطرف کرد. فراکسیون نیز برای همکاری با مسوولان و متولیان آمادگی دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :