آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211881
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1396 11:18
تعداد بازدید : 685

صدور ویزای الکترونیکی تایوان برای بازرگانان ایرانی

پس از رایزنی های بسیاری که هم از سوی دولت و هم از طرف بخش خصوصی با مقامات تایوانی صورت گرفت، برای فعالان اقتصادی ویزای تایوان به صورت الکترونیکی صادر می شود.

فناوران - اداره کل شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در نامه ای به مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران از صدور روادید الکترونیکی برای تجار ایرانی خبر داد و شرایط صدور این نوع ویزا را اعلام کرد. این در حالی است که چند روز پیش نیز دفتر تجاری تایوان در تهران در نامه ای به اتاق تهران این مساله مهم را اطلاع رسانی کرده بود و اکنون با دریافت نامه وزارت امور خارجه کشورمان تایید نهایی آن نیز اعلام شد.
اقدام دولت تایوان برای تسهیل صدور روادید برای فعالان اقتصادی ایرانی پس از آن صورت می گیرد که در نشست ها و دیدارهای دوجانبه مسوولان اتاق تهران با مقامات تایوانی روی تسهیل فرآیند صدور ویزا تاکید بسیاری شد. ازجمله در سفر هیات اعزامی اتاق تهران به تایوان در مهر ماه سال گذشته، مساله صدور ویزا برای فعالان اقتصادی به عنوان یکی از مطالبات اصلی و موضوعات محوری مورد مذاکره میان دو طرف مطرح بود.
اکنون بر اساس آنچه در نامه وزارت امور خارجه به آن پرداخته شد، دولت تایوان از اول ژوئن سال 2017 برای تجار ایرانی و ایرانیان متقاضی سفر به تایوان، طرح E-VISA را اجرا می کند.
بر این اساس لازم است، متقاضیان سفر به تایوان، از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و ایران معرفی شوند. 
این افراد می توانند درخواست ویزای خود را به دفتر تجاری تایوان در تهران (تایترا) ارایه کرده و شماره مرجع دریافت کنند. در عین حال این امکان ایجاد شده است که متقاضیان، ضمن طرح درخواست ویزا به صورت آنلاین نیز شماره مرجع دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :